Кривава ДТП у Харкові: фахівець звернув увагу на те, що в Україні досі будуть дороги за радянськими стандартамиЗараз на підході нова будівельна норма щодо міських вулиць – експертУкраїнські вулиці досі проектують за радянськими стандартами, які не дбають про безпеку пішоходів. Це одна з причин, через яку в Україні відбуваються ДТП. Про це у коментарі «Главкому» повідомив урбаніст Григорій Мельничук. За словами Мельничука, за радянськими нормами, ширина смуг доріг занадто велика, що провокує водіїв збільшувати

Урбаніст Григорій Мельничук

Українські вулиці досі проектують за радянськими стандартами, які не дбають про безпеку пішоходів. Це одна з причин, через яку в Україні відбуваються ДТП. Про це у коментарі «Главкому» повідомив урбаніст Григорій Мельничук.

За словами Мельничука, за радянськими нормами, ширина смуг доріг занадто велика, що провокує водіїв збільшувати швидкість та порушувати правила дорожнього руху. Не додають безпеки пішоходам і великі асфальтовані площі, які провокують водіїв заїздити на них.

«Муніципалітети можуть проявляти певні ініціативи, експерименти. З іншого боку, центральна влада повинна проводити загальнодержавну політику, бо безпека на дорогах — це частина життєдіяльності. За це на державному рівні відповідає прем’єр-міністр, а на місцевому – мер», — прокоментував обов’язки муніципалітетів урбаніст.

«Насправді це не складно, недорого і дуже швидко, але є психологічний момент. Хтось боїться, що в острівці безпеки, якщо їх створити, будуть врізатися автівки. Так, будуть врізатися, якщо їхатимуть швидше, ніж належить. Але краще хай будуть врізатися в залізо, ніж у людей», — додав експерт.

Як відомо, увечері 18 жовтня в Харкові автомобіль Lexus, який їхав на червоне світло, вилетів на тротуар, та перекинувся. Внаслідок ДТП загинули 5 осіб, ще 6 отримали поранення різного ступеню тяжкості, серед них двоє жінок перебувають у дуже важкому стані.

За кермом Lexus перебувала 20-річна Олена Зайцева, донька харківського бізнесмена і зведена сестра екс-заступника прокурора Черкаської області часів Пшонки Дмитра Зайцева, який був на посаді в 2013 році.

Народний депутат, член колегії МВС Антон Геращенко заявив, що Зайцеву, яка влаштувала жахливе ДТП з 5 загиблими у Харкові, уже тричі штрафували за проїзд на червоне світло і перевищення швидкості. 

Згодом Геращенко заявив, що водій Lexus Олена Зайцева брала участь у перегонах по нічному Харкову,коли сталася аварія.

20 жовтня прокуратура повідомила, що дочці харківського бізнесмена Олені Зайцевій, яка  збила на смерть 5 людей на тротуарі у Харкові, оголосили про підозру. Пізніше цього ж дня щодо дівчини обрали запобіжний захід – два місяці тримання під вартою без права внесення застави

Читайте також матеріал «Главкома»: Кривава ДТП у Харкові. Невже у Європі нема мажорів на дорогах?

А поделиться?