«Казус Кучера»: У Харкові замінили найперший документ за підписом нового голови ОДАУ Харкові з сайту зникло перше розпорядження про вступання в посаду голови Харківської ОДА Олексія Кучера

Як передає Depo.Харків, розпорядження «Про початок роботи» на посаді голови Харківської ОДА Олексія Кучера двічі з’являлося на сайті ОДА під різними датами.

 

Уперше розпорядження під номером 149-К, після якого Кучер отримує повноваження, було опубліковане 7 листопада у першій половині дня. «Відповідно до Указу Президента України від 5 листопада … приступаю до виконання повноважень голови Харківської обласної державної адміністрації з 7 листопада 2019 року», — сказано в розпорядженні №149-к від 7 листопада. Однак до 14:00 це розпорядження з сайту Харківської ОДА зникло.

 

 

 

Натомість наступного дня з’явилося інше розпорядження з тією ж назвою та тим же номером 149-К, однак під іншою датою – 8 листопада. Згідно цього розпорядження, Кучер став до виконання повноважень голови Харківської ОДА тільки 8 листопада. «Приступаю до виконання повноважень голови Харківської обласної державної адміністрації з 08 листопада 2019 року», – йдеться в тексті документу за підписом Кучера.

 

 

 

При цьому на сайті Харківської ОДА від 7 листопада залишається інформація про зустріч Кучера в якості голови Харківської ОДА, яким він по суті ще не був, із Генеральним консулом Німеччини Штефаном Кайлем.

 

Джерела Depo.Харків у системі органів державної влади повідомили, що Кучер на момент публікування першого розпорядження про вступання у повноваження голови Харківської ОДА ще не встиг офіційно подати та зареєструвати заяву про складання повноважень народного депутата України. Згідно чинного законодавства, народний депутат України не може бути одночасно ще й державним службовцем, у тому числі головою місцевої державної адміністрації.

 

Відтак, публікування розпорядження від 7 листопада суперечило ст. 12 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та ст. 3 Закону України «Про статус народного депутата». Тому це розпорядження було видалене.

 

 

 

У прес-службі Харківської ОДА кореспондентові Depo.Харків 9 листопада пообіцяли уточнити, чому розпорядження від 7 листопада було видалене, та повідомити про це пізніше. Водночас там зауважили, що у працівників структурних підрозділів ОДА, які б могли компетентно відповісти на це питання, сьогодні вихідний день.

 

Як повідомляв Depo.Харків, 9 жовтня Кабмін спочатку погодив Кучера на посаду голови Харківської ОДА, однак пізніше його прізвище у списку погоджених зі стенограми засідання прибрали.

 

6 листопада президент Володимир Зеленський представив нового голову Харківської ОДА – народного депутата від партії «Слуга народу», адвоката Олексія Кучера.

Читайте також: Що відомо про нардепа Кучера, який очолить Харківську ОДА

Кабмін погодив нового губернатора Харківщини

«Людина прикордонника»: Чия креатура очолила прокуратуру Харківської області

Більше новин про події у світі читайте на
Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1
data-matched-content-columns-num=4
data-matched-content-ui-type=»image_stacked»

‘;
document.getElementById(‘fb-comments-block’).innerHTML = fb_block ;