Как в Харькове меняют водопроводные сети методом горизонтально направленного бурения2 октября 2017, 14:10

 

Майже ювелірна робота. У Харкові перекладають мережі водопостачання, не непекриваючи рух для транспорту і не розриваючи дорожнє полотно. На одному з таких об’єктів була наша знімальна група.

Бурсацький узвіз. Під пішохідною зоною, якою без проблем пересуваються харків’яни, комунальники перекладають водопровідні мережі. Завдяки новітнім технологіям, майже 200 метрову ділянку, кажуть фахівці, розкопувати не потрібно. 

Анатолій Мартинюк директор компанії-підрядника 

Називається це ГНБ — горизонтально направлене буріння. Куда ми напрявляєм, туди і йде бур під землею. За рахунок проколу, так в народі називають, затягується труба. Не порушуючи асфальтне покриття і ландшафт. Це новітні технології, які, я вважаю, повинні застосовуватися кругом, особливо коли прокладена нова дорога. 

Дмитро Крижанівський заступник директора комплексу «Харківводопостачання» КП «Харківводоканал» 

Труба у нас тут технически изношенная. Заложена под проезжей частью. На ней часто происходят порывы. Как минимум 2-3 порыва в год. В связи с этим нужно заменить этот участок. Этот участок у нас будет уложен под тротуаром. Работы будут проводиться без перекрытия дорожного движения. 

Від методики, що застосовується, говорять фахівці, одні плюси. І наголошують, це стосується не лише зручності та економії. 

Анатолій Мартинюк директор компанії-підрядника 

Ці роботи виконуються надто швидко. Дуже бистро. Скажем, за сьогоднішній день ось ми повинні прокласти за день 180 метрів водогону. Ну я не думаю, що відкритим методом це можна зробити. Це за неділю можна виконати. А ми зробимо це за один день світовий. 

Так у Харкові комунальним підприємтствам вдається застосовувати не лише нові технології, а й нарощувати обсяги ремонтних робіт.  

Дмитро Крижанівський заступник директора комплексу «Харківводопостачання» КП «Харківводоканал» 

По городу на данный момент выполнена перекладка более 16 километров технически изношенных сетей. План на этот год около 20 километров. По сравнению с предыдущим, 2016 годом, мы в этом году план поставили переложить на 5 километров больше.

Наразі масштабні роботи з капремонту водопровідних мереж ведуться на Олександрівському проспекті, вулицях  Клочківській та Маршала Конєва. 

Реклама

А поделиться?