Как продвигается благоустройство Харькова?29 июля 2017, 19:12

 

Якісна внутрішньоквартальна дорога з пішохідними зонами. Саме така з цього тижня є у мешканців двору по вулиці Дарвіна, 3/5. Це у Київському районі. Над її капремонтом у вівторок посиленно працювали шляховики. А ще зовсім недавно картина у цьому дворі була зовсім інша. По дорозі — не проїхати, тротуарами — не пройти. Тож мешканці будинку звернулися до районної адміністрації та мерії з проханням провести ремонт проблемного об’єкту, що приносив чимало клопоту не тільки автовласникам, а й пішоходам.

Кирило Стефанович начальник ділянки підрядної організації

О том, что капитальный ремонт покрытия не производился в данном дворе давно свидетельствовали те ямы на проезжей части и на тротуаре, которые мы увидели в начале производства работ. Некоторые из них достигали 20-30 см. Во время дождей в них скапливалась вода, что приносило неудобства жителей двора всей прилегающей территории. 

Перед викладанням нового асфальтобетонного покриття комунальники провели повний демонтаж залишків старого асфальту, засипали всю внутрішньокварталку щебенем. Також демонтували пошкоджений від часу бордюрний камінь. 

Кирило Стефанович начальник ділянки підрядної організації

На данный двор ушло порядка 70 тонн щебня. Было заменено 700 метров погонных бордюрного камня и 300 метров погонных поребрика. На пешеходные зоны будет уложено 45 тонн асфальтобетона, на внутриквартальные дороги планируем уложить 240 тонн асфальтобетона. 

Внутрішньоквартальна дорога у дворі по вулиці Метробудівників, 15, що у Київському районі, на капітальному ремонті. Тут у четвер шляховики вкладали нове асфальтобетонне покриття. Як на самій внутрішньокварталці так і на пішохідних зонах. Площа даного об’єкту 1 250 квадратних метрів. Цей двір один 300-от, що цього року потрапив в титульний список ремонту. 

Ганна Василівна місцева мешканка, пенсіонерка

Вот тут ямы, вот тут выбоины, а идёшь же и особо под ноги не смотришь. Сколько людей здесь подворачивали ноги. И вызывали скорую и везли вот в наш травмпункт. Дорога была ужасная, ужасная не то слово.  Но, а сейчас спасибо, теперь мы рады, будем ходить-летать, даже в таком возрасте уже не будем спотыкаться. 

Петро місцевий мешканець, автовласник

Дорога была действительно в плохом состоянии, особенное если на машине и это не Джип проехать было очень сложно. Правда. И ждали, ждали, видели что в других районах всё делается всё надеялись, что и у нас сделают. Ну вот дождались. 

Також в рамках капремонту шляховики провели повний демонтаж бордюрного каменю та поребрику. На прохання місцевих автовласників буде створено дві парковки, яких у дворі, доречі, і зовсім не було. 

А от у мешканців багатоповерхівки по Клочківській, 193 прохань було врази більше. З занедбаного в сучасний з якісними умовами проживання. Таким скоро стане цей колишній гуртожиток. Цьогоріч будинок був переданий в комунальну власність Харкова від заводу «Електроапаратури». Профільна комісія провела обстеження будівлі і знайшла дуже багато проблем. Тут останні десятки років взагалі нічого не робилося. Чого тільки варта дірява покрівля. 

Олександр Бондаренко головний інженер КП «ХРБП»

Её здесь практически не было. Протекали практически все комнаты, здесь комнаты. Очень много жалоб было в адрес городского совета. Поэтому было принято решение экстренно быстро бросить силы и выполнить эту работу. (СК) Восстанавливались и оголовки вентканалов — они накрыты металлом, примыкания все выполнены. 

Над відновленням даху, додає Олександр Бондаренко, покрівельники працювали весь червень та середину липня. Інша бригада вже також завершила ремонт під’їзду, наразі працюють над вхідною групою. За пару днів до роботи стануть і фахівці «Харківміськліфту». Всі 4 під’йомники, що є тут, не працюють тривалий час.

Михайло Адаменко заступник головного інженера КСП «Харківміськліфт»

Все 4 лифта находятся в состоянии невозможной эксплуатации. Разворованы электродвигатели, станции управления. На сегодняшний момент решается момент финансирования и мы приступаем к восстановлению хотя бы нескольких лифтов. Два, в каждом из подъездов по 1 лифту. В этом же подъезде, но второе машинное отделение второго лифта вырубано железо стартера и электродвигателя, вплоть до выжженной меди из него. Это серьёзные работы были произведены людьми, которые ставили под угрозу жителей данного дома. Вплоть до пожара и чего угодно, всё могло произойти. 

За паланами, резюмує Михайло Адаменко, два з чотирьох ліфтів запрацюють до початку серпня. Роботи з ремонту занедбаного гуртожитку тривають. Так само і тривають роботи у сусідньому до гуртожику закладі освіти. . 

Навчання з 2 до 18 років. Вже з цього року так почне працювати колишня школа № 106, що в цьому році реорганізували в навчально-виховний комплекс. Він знаходиться по вулиці Клочківській, 195-В Шевченківського району. Будівля тут досить велика і розрахована на навчання близько 1 000 дітей. Та останніми роками, зазначають в Департаменті освіти, частина класів була порожньою. У той же час, у цьому густонаселеному мікрорайоні, всього один дитячий садок і той переповнений. Тому міська влада і зважилася на цей крок — створити комплекс, де будуть виховуватися і малюки, і школярі. Цей заклад освіти такого типу стане сьомим у Харкові.

Ольга Деменко директор Департаменту освіти

Осень этого года в учебно-воспитательном комплексе будут открыты 2 дошкольные группы, которые могут посещать более 50 детей. Сейчас завершаются ремонтные работы. Кроме этого здание школы тоже ремонтируется, проводятся работы по энергосбережению — замена окон, замена дверей. 

Трохи згодом, додає Ольга Деменко, для малюків, що цього року переступлять поріг комплексу закуплять меблі, ліжечка, постільну білизну, іграшки та весь необхідний інвентар для кухні. Умови для малюків будуть надсучасні і все буде придбано за кошти міського бюджету. Приємний подарунок цього року очікує і школярів НВК № 106. 

Ольга Деменко директор Департаменту освіти

Для старших школьников приятным сюрпризом будет оборудование школьного стадиона. Где будет самое необходимое для занятий спортом — не только для школьников, но и для жителей микрорайона. Я думаю, что в этот масштабный проект он будет одобрен, поддержан и будет работать на благо харьковчан. 

А поделиться?