Їстівна картина для Гномика: бурого капуцина з Харківського зоопарку привітали з 30-річчямУ Харківському зоопарку відзначив день народження бурий капуцин Гномик. Мавпі виповнилося 30 років. Як повідомили в зоопарку, такий вік для бурих капуцинів поважний, хоча ці примати часто доживають до 45 років.

Історія життя іменинника почалася в стінах Харківського зоопарку. Три десятиліття тому в пари капуцин Марсіоли і Рема з’явилося на світ дитинча, розміром з долоню, за що йому і дали кличку Гномик. На жаль, у мами не було молока, тому з перших днів життя цей малюк ріс на штучному вигодовуванні під опікою співробітниці зоопарку Анни Куликової.

В однорічному віці Гномик вже жив в ясельному вольєрі з мавпами-однолітками: макаками лапундер і павіанами анубіс. Трохи подорослішавши, став жити самостійно. Зараз Гномик живе з самочкою Гелею, якій 17 років. У їхній родині він головний, першим бере їжу, але не забуває і про свою супутницю, залишаючи їй смачне частування. З усього розмаїття раціону Гномик віддає перевагу винограду, яйцям, горіхам, а також таким комахам, як сарана, борошняний черв’як, зоофобас. А щоб самочка частіше звертала на нього свою увагу, її співмешканець натирає себе травами та іншими рослинами з сильним запахом. Потомства в Гнома немає. Зате він має гарну пам’ять, вельми вибірково ставиться до людей, виділяє улюблених і нелюбих.

Як поздоровлення для іменинника співробітники зоопарку приготували частування у вигляді апетитної листівки-смокінгу. Основою картини послужила пекінська капуста. Зверху на неї виклали смокінг з помідорів, огірків, солодкого перцю, а комір — з пластів моркви. З гарбуза і яйця зробили краватку-метелика. Картину прикрасила шматочками банана, яблука, лимона, апельсина, ківі, а також шипшиною, арахісом, виноградом і гілочками петрушки. Акцентом картини стала цифра 30 з гарбуза, на подушечках із сушеного чорносливу.

При вигляді подарунка Гномик насамперед взявся його досліджувати чисто естетично. А насолодившись красою, став їсти виноград, ківі та банан. Супутниця осторонь не залишилася: трохи пізніше іменинник підпустив і Гелю до святкового частування.

Як повідомляли «Коментарі. Харків», Харківський зоопарк засипали пропозиціями привезти каштани і жолуді, але більшості тварин такі ласощі протипоказані.