Які листи писали люди за часів Другої світової?


У Харківському історичному музеї стартувала виставка «Історія одного трикутника», де були представлені приватні листи та особисті записи тих часів.

За часів Другої світової війни «трикутниками» називали листи, які люди слали з фронту додому. Вони, звичайно, проглядалися цензорами, проте це не заважало їх авторам висловлювати власні думки та почуття на папері.

Матеріали були зібрані студентами дев’ятьох харківських вишів, яким було запропоновано знайти в родинних архівах листи тих часів і написати до них власні коментарі. При чому, будь-які – з описами побуту, особистими порадами, віршами, праннями, привітаннями та проханнями. Наприклад, в одному листі автор скаржився на те, що його пограбували «свої», в другому вже інша людина  дає поради рідним, в третьому – розповідає про свої проблеми та здобутки.

На виставці «Історія одного трикутника» представлені листи, щоденники та приватні записи. Більшість їх авторів додому так і не повернулася. Подібні документи відображають ту епоху, в якій жили ці люди. Проте не в глобальному, а приватному вимірі.

А поделиться?