Інша швидкість і маневр: експерти розповіли, як водії могли уникнути страшної ДТП у ХарковіБазовою порадою фахівців є дотримання правил дорожнього руху.

Від початку року на дорогах України, за даними МВС, загинули 2317 людей, а постраждали понад 25 тисяч. Експерти дорожнього руху проаналізували резонансну ДТП у Харкові, аби назвати її причини та дати поради водіям, як не втрапити в халепу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Першу з них видно неозброєним оком. «У нас не працює поліція. Можна подивитися – на кожному кроці порушення є», — каже експерт із безпеки дорожнього руху Олександр Крижанівський. Після розформування ДАІ в 2014 році новим копам заборонили зупиняти водіїв для перевірки документів без причини, а також полювати з радарами із засідок. Тоді ж у відомстві обіцяли, що от-от має запрацювати автоматична система порушень дорожнього руху, однак її немає досі.

ВідеоМВС хоче запровадити відеофіксацію та посилити покарання за пиятику за кермом

На аварійність впливає і дозволена швидкість: у європейських містах вона складає 50 км/год, а подекуди навіть і 30 км/год. В Україні ж номінально діє 60 км/год, але по факту можна їздити до 79 км/год без штрафів. Саме швидкість, за словами фахівця, зумовила велику кількість жертв аварії в Харкові. «Наїзд на пішохода при швидкості 50 кілометрів на годину дорівнює падінню з третього поверху. На 90 кілометрах на годину – це 11-й поверх», — каже він.

Читайте також: Водій Lexus брала участь у перегонах під час ДТП у Харкові – Геращенко

Власник автошколи та професійний автогонець Валерій Шевельов після перегляду відео моменту ДТП у Харкові припускає, що в цій ситуації теоретично можна було б уникнути зіткнення, якби водії грамотно діяли при появі раптової перешкоди. Адже гальмувати – хоч і передбачений правилами, проте не єдиний вихід у критичній ситуації. Тому експерт радить водіям відпрацювати на порожній дорозі чи спеціальному майданчику потрібний маневр, правильно тримати руки на кермі та навчитися керувати машиною в заносі. Але базова порада – все ж не намагатися проскакувати перехрестя на жовтий сигнал світлофора, а тим більше на червоне світло. На жаль, такі спроби для українських водіїв – цілком звичайна справа.

Вчора, 01:08

0 із 0

© Харків Форум

]]>

]]>

А поделиться?