Інфекції атакують: на Харківщині майже два десятки людей злягли від гепатиту А та дифтерії (відео)На Харківщині протягом тижня дві людини захворіли на дифтерію. Біль у горлі, підвищена температура – з такими скаргами звернулися до медиків жінки. Одна з Харкова, друга – з Вовчанського району.

Наталя Куфтеріна, заступниця директора департаменту охорони здоров’я ХОДАОсоба, яка захворіла вчора, її доправили до інфекційної лікарні і в неї більш тяжка форма. Ми чекаємо лабораторне підтвердження. Клінічно там є нальоти сірого кольору, які важко відділяються від мигдалин. Це клінічні ознаки дифтерії. На сьогодні їй значно краще.

За словами фахівців, в осінній період завжди спостерігається спалах інфекційних хвороб. Серед них – і гепатит А. Це захворювання печінки, що спричиняє вірус. На Краснокутщині чотирнадцять людей отримали такий діагноз, повідомляють в облуправлінні Держпродспоживслужби. Серед захворілих є школярі. Фахівці встановили, що інфекція розповсюджувалась від трьох сімей. Окрім гепатиту поширюється грип.

Наталя Куфтеріна, заступниця директора департаменту охорони здоров’я ХОДАЯкщо брати тиждень цей у порівнянні з минулим, то спостерігається зниження рівня захворюваності на грип. Хочу зазначити, що вакцинація від грипу не є обов’язковою. У зв’язку із цим немає централізованих закупівель вакцин від грипу.

Вікторія Бондаренко, кореспондентка На думку спеціалістів, такі інфекційні захворювання як кір, дифтерія та гепатит поширюються саме через відсутність щеплень. За статистикою, кожен другий дорослий не проходив профілактичної вакцинації проти цих хвороб. Тож запитаємо, що думають харків’яни з цього приводу.

Олена Овчаренко, харків’янкаОт кори я прививку не делала. Я посоветовалась с семейным врачом. Мы сделали анализ на иммунитет к кори. 

Олена Задорожня, харків’янкаЯ задумываюсь над тем, чтобы скоро сделать прививку. Я обязательно в ближайшее время ее сделаю. 

Наразі, за інформацією департаменту охорони здоров’я, медзаклади мають достатню кількість вакцин від дифтерії та гепатиту, а от проти кору – залишилися лише для дітей.