Имеет право: за отказ от срочной службы суд отпустил харьковчанина домойПро це йдеться в ухвалі Фрунзенського районного суду м. Харкова, який розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду у м. Харкові обвинувальний акт по кримінальному провадженні № 12017220460000841 за обвинуваченням уродженця м. Харкова, громадянина України, який має середню загальну освіту, раніше не судимого, не одруженого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 335 Кримінального кодексу України та Угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором Немишлянського відділу Харківської місцевої прокуратури № 3 молодшим радником юстиції Осадчою Людмилою Олександрівною 15 вересня 2017 року,

Як йдеться у матеріалах справи, 12.04.2017 року молодий чоловій дав згоду на огляд лікарями військово-лікарської комісії Немишлянського РВК м. Харкова. Був визнаний придатним до військової служби в Збройних силах України. Після чого хлопець отримав бойову повістку та був повідомлений про необхідність прибуття 12.04.2017 року до Немишлянського РВК м. Харкова для подальшого проходження строкової військової служби, однак у вказаний час не з’явився.

Виходячи з того, що хлопець погодився на огляд лікарями, пройшов ВЛК та був визнаний придатним до служби, суд кваліфікує дії обвинуваченого за ст.. 335 КК України, тобто в ухиленні від призову на строкову військову службу.

Під час досудового розслідування між прокурором Немишлянського відділу Харківської місцевої прокуратури № 3 молодшим радником юстиції Осадчою Людмилою Олександрівною та обвинуваченим у цьому провадженні 15 вересня 2017 року укладено угоду про визнання винуватості.

Угода, підписана сторонами 15 вересня 2017 року, разом із обвинувальним актом, надійшла до суду 19 вересня 2017 року.

Розглядаючи питання про затвердження вказаної угоди про визнання винуватості, суд визнав хлопця винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 335 КК України та призначив йому узгоджене сторонами покарання у вигляді 2 років обмеження волі.

Але відповідно до ст. 75 КК України суд звільнив юнака від покарання з випробувальним строком на один рік.

Нагадаємо, у зв’язку з протиправними облавами, які задля виконання плану призову на строкову службу влаштовують військкомати, представники офісу омбудсмену України та юристи дали поради про те, як не стати жертвами таких облав, та пояснили, на що мають та не мають права «призовники» та працівники військкоматів.

А поделиться?