Харьковщиной прошла «Свеча памяти»9 мая 2017, 12:58

 

Напередодні Дня Перемоги у містах та селах Харківщини пройшла «Свіча пам»яті». Це традиційна урочиста хода. Таким чином місцеві мешканці віддають данину пам»яті загиблим героям, тим, хто віддав своє життя в бротьбі з гітлеровськими загарбниками.

Юрченкове, Вовчанського району. Традиційно 8-го травня жителі села збираються біля пам’ятного знаку героям Другої світової. І у руках обов’язково несуть запалені лампадки, як символ пам’яті. Адже на цьому меморіальному комплексі дві братські могили, де поховані останки солдат, які загинули при звільнені села у 1941-43-му роках.

Сергій Бондаренко Юрченківський сільській голова ( Вовчанський район)

Пам’ятникові цьому 50 років, і ми не випадково підійшли до цієї дати. 50 років він стояв і його потрібно було зробити і відремонтувати. Завдяки нашому депутатові і нашій програмі, яка є «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» Дмитро Олексійович відгукнувся на наше прохання, допоміг в черговий раз нам зробити прекрасний такий комплекс.

Ні ці, ні інші герої визволителі не забуті і завжди повинні залишатися в пам»яті майбутніх поколінь, переконаний народний депутат України Дмитро Шенцев, який щороку приїжджає до Юрченкового аби разом з його жителями вшанувати полеглих героїв.

Дмитро Шенцев народний депутат України

Спасибо вам за ваше неравнодушное сердце, за такое вот правильное моральное отношение к подвигу наших предков. Наша святая обязанность. Что мы можем сделать для них — это перезахоронить с почестью, помнить об их подвиге, помнить об их боевых заслугах, что они завоевали для нас и право быть живыми, и быть свободными. Поэтому вечная им память. 

І ось і в маленькомуселі на Харкіщині замерехтіли вогники великої пам»яті. З такими ж вогниками-пам’яті крокують і жителі Вовчанська разом з місцевими владниками та депутатами. Це традиційна урочиста хода, що отримала назву «Свіча пам’яті», тому що, кажуть вовчанці, це і є пам»ять про тих, хто віддав своє життя в боротьбі з фашистськими окупантами.

Сергій Петрович мешканець м. Вовчанська

В душе подъём, прекрасное настроение о том, что мы можем хоть таким малым почтить тот величайший подвиг, который был совершён в годы Второй мировой войны.

Вулицями міста ніби рухалась жива ріка поминальних вогників до меморіалу Слави землякам, які загинули на фронтах Другої світової. До пам»ятного знаку поклали квіти і ось такі символічні обереги миру. Хвилиною мовчання вшанували героїв війни і вклонилися тим хто вижив.

Дмитро Шенцев народний депутат України

Эти свечи всем кого уже нет с нами. Всем тем, кто погиб во время войны, тем, кто не дожил до этого дня и ушёл после войны. А живущим ветеранам в эти дни мы дарим цветы, подарки, наше внимание и заботу. И дай Бог, чтобы они жили долгие, долгие годы. 

А поделиться?