Харковом циркулюють небезпечні віруси, — медикиУ Харківській області на наявність ентеровірусів обстежили 577 людей 

Depo.

Сьогодні 11:21

ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у «Харківському обласному лабораторному центрі Міністерства здоров’я України», за 8 місяців поточного року на наявність ентеровірусів фахівці дослідили 710 проб води (стічної, питної, відкритих водоймищ) та 19 проб продуктів харчування.

За даними лабцентру, у п’яти пробах води виділено поліовіруси 3 та 1 типів, антигени рота- та аденовірусів, у одній пробі — ентеровірус.

На наявність ентеровірусів також обстежено 577 осіб, у чотирьох з них виділено антигени адено-, рота- та ентеровірусів.

«Аналіз моніторингу підтверджує циркуляцію широкого спектру ентеровірусів на території Харківської області», — зазначили в центрі.

Фахівці розповіли, що медицині відомо понад 60 видів збудників, які можуть викликати ентеровірусну інфекцію.

«Ентеровіруси стійкі до дії фізичних та хімічних факторів, що становить проблему знешкодження їх у зовнішньому середовищі. Інтенсивне забруднення ентеровірусами водних об’єктів, які є провідним фактором передачі ентеровірусних інфекцій та стійкість цих вірусів у зовнішньому середовищі, обумовлюють надзвичайно високий ризик зараження людей», — зазначили в центрі.

Як повідомляв Depo.Харків, 22-річну дівчину госпіталізували в міську інфекційну лікарню з попереднім діагнозом «ботулізм» 21 липня. Хвора отруїлася в’яленою рибою, яку придбала в одному з харківських магазинів.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків

Реклама

А поделиться?