Харьковчан и гостей города ознакомили с регулированием численности городских животныхВ Харькове прошла научно-практическая конференция на тему «Безпритульні тварини – ветеринарна, медична та соціальна проблема України. Методи вирішення» посвященная пятилетию с дня открытия КП «Центр поводження з тваринами» в Харькове.

В конференции приняли участие представители громад – сотрудники исполнительных комитетов, депутаты местных советов, представители коммунальных предприятий и зоозащитники из многих областей Украины.

Misto.KH.UA решили спросить о впечатлениях про данное мероприятие у зоозащитников, присутствовавших на нём.

«Перша частина конференції була доволі цікавою — виступали викладачі ХДЗВА. Можна було навіть задавати питання. В другій частині були виступи представники КП «Центр поводження з тваринами». І те, що там відбувалося вже ніяк не походило на конференцію, швидше — на монологи. Вони не давали можливості задавати ніяких питань і не надавали жодних пояснень. Директор КП Шаповалова агітувала вбивати безпритульних тварин, запевняючи присутніх, що це єдиний шлях вирішення питання чисельності безпритульних тварин.

Іншого ми від неї не очікували. Вона вводила людей в оману щодо законності такого способу. Адже статтею 16 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» передбачено, що регулювання чисельності тварин відбувається методом стерилізації, і лише в разі неможливості — методом евтаназії.

Оскільки великі міста мають мережі ветеринарних клінік (як приклад, те саме харківське КП «ЦПТ» має добре облаштовану ветеринарну клініку і близько 20 ветеринарних лікарів в штаті) — звісно, що метод біостерилізації можливий. Більш того в сучасному світі регулювати чисельність безпритульних тварин можна лише методом біостерилізації. На даний момент це єдиний законний, гуманний і дієвий метод. Але у харківських гіцелів (ловців тварин) була інша мета: переконати присутніх комунальників з інших міст вбивати тварин. Або ж скористатися такою послугою, замовивши її в Харківського КП «ЦПТ».

Зовсім незрозумілим є те, що тема одного з виступів Шаповалової була фраза: «Комплексний підхід у вирішенні проблеми безпритульних тварин». Багато хто з присутніх хотів почути саме про це. Але ні про який комплексний підхід мова не йшла. Не говорили про роботу з населенням щодо дотримання Правил утримання домашніх тварин, не говорили про стерилізацію тварин, що мають власників (для попередження народжуваності непотрібного потомства), не говорили про інформаційно-просвітницькі заходи… Лише про відлов і масове вбивство тварин.

Про яку гуманізації суспільства може йти мова, якщо на конференції присутніх закликали до вбивств і зневажливого ставлення до життя живих істот?», — высказалась нам Марина Суркова, член Правления Общественной организации «Лига помощи животным», вице-президент Ассоциации зоозащитных организаций Украины.

Автор: Александр Кузьменко

Реклама

А поделиться?