Харьков с декабря переходит на Е-билет для проезда в электротранспорте1 ноября 2017, 17:00

 

Зручний і електронний. Зелений для всіх, синенький — для пільговиків. Саме такий єдиний квиток для проїзду в міському електротранспорті. І вже з першого грудня Харків переходить на систему Єдиного квитка. Спершу карткою еticket можна буде  користватися в трамваях та тролейбусах. Наразі, говорять у мерії, вже стали до встановлення обладання в наземному електротранспорті, так званих валідаторів.     

Володимир Стариченко директор компанії-інвестора 

Валидаторы будут расположены на всех дверях, всех троллейбусах и трамваях установлены на поручнях. Поднесли карту к валидатору, здесь загорается зеленая галочка. Здесь загорается номер маршрута, остаток не загорается, но поездка активирована. 

Купити або поповнити єдиний квиток — картку еticket, можна буде у терміналах, які вже почали з’являтися на вулицях міста. Крім пластикової картки за 30 гривень, та поповнення її, в терміналах  можна буде придбати і разовий паперовий квиток. Терміном дії на 24 години. На старті системи Єдиний квиток у Харкові планують встановити майже шістсот терміналів. Двісті п’ятдесят з яких будуть у вестибюлях метро. Більше того, термінали в підземці, говорять предстаники інвестора,  видаватимуть ще й здачу.  

Володимир Стариченко директор компанії-інвестора 

В метрополитене будут стоять еще терминалы, позволяющие получать сдачу. То есть. У вас купюра, с которой вы хотите оплатить поездку, пополнить там свою проездную карту  на конкретную суму, внесли 100 гривен, пополнили карту на 25. Получили сдачу бумажными купюрами, как положено. 

          

Картки для проїзду в трамваях та тролейбусах можна буде вже придбати в останніх числах листопада. На «зайців» теж є управа. Пасажирів перевіятимуть контролери, оснащені мобільними валідаторами. Після тролейбусів та трамваїв до електронної системи Єдиний квиток метрополітен долучиться з 1 січня. А вже з квітня 2018  року користуватися в громадському електротранспорті можна буде завдяки банківській карті ВІЗА. Пільговикам, говорять у мерії, панікувати не потрібно. Всі, наголошує віце-мер Євгеній Водовозов, отримають свої пільгові картки.   

Євгеній Водовозов заступник Харківського міського голови з питань інфраструктури міста

Один из вопросов и задач, который стоит перед нами, это убрать наличные, чтобы водитель занимался своими прямыми обязанностями. Для того, чтобы мы понимали точно сколько же реально у нас ездит пассажиров. Со 100% пониманием, льготного или не льготного, это не важно. Это даст возможность в дальнейшем и видоизменять маршруты. Понимая, что это  маршрут, условно существовал исторически, но на нем ездит 100 человек в день, а у нас подвижного состава не хватает.  Или наоборот, здесь такой перегруз, что нам нужно сделать удар. Это все можно сделать при 100% учете. Постепенно все должно уйти максимально в электронный вид. И наличные должны уйти с подвижного состава. 

Наразі Харків єдине місто в Україні, де з грудня переходять на систему Єдиного квитка в електротранспорті. Рік тому за ініціативи міського голови Геннадія Кернеса була створена робоча група з підготовки концепції впровадження в Харкові єдиного проїзного квитка.

А поделиться?