Харьков на четыре дня превратился в место собрания правового сообщества. Итоги международного форума7 октября 2017, 11:39

 

Політики, чиновники, вчені зі світовим ім’ям, юристи. Харків на чотири дні перетворився на центр зібрання правової спільности з усього світу. Адже у Першій столиці проходив перший міжнародний юридичний форум.

Олександр Новак секретар Харківської міської ради 

Наш город принимает первый международный юридический форум и это для нашего города знаменательное событие. Инициатором проведения форума выступил ведущий наш университет имени Ярослава Мудрого. Поэтому, мы считаем, что еще раз подчеркивает именно заслугу нашего города, как центра юридической науки и практики.

Юлія Світлична голова Харківської облдержадміністрації  

Мені приємно відзначати, що Харківська область стає центром не тільки національних, але і вагомих міжнародних подій. Тиждень тому ми провели міжнародний економічний форум, представники 30 країн світу і реальні проекти в економіку регіону — ось його результат. Сьогодні тут проходить вагома й потужна подія під назвою міжнародний юридичний форум, перший міжнародний юридичний форум і я впевнена, що його результати також повинні відчути люди.

Протягом форуму експерти обговорювали важливі проблеми, які стосуються чи не всього світу. Їхнє вирішення, відзначили організатори, потребує участі юристів-практиків та науковців. 

Василь Тацій голова організаційного комітету, ректор Національного юридичного університету ім.Я. Мудрого

Це бойові дії на сході держави, анексія Криму, війна в Сирії, загрози, які несуть, мабуть, безвідповідальні дії керівництва КНДР та багато інших. Не меншу небезпеку несуть для людства проблеми екологічної та продовольчої безпеки, процесу розвитку і розповсюдження тероризму.

Харків для проведення форуму обрали не випадково, адже Перша столиця завжди була ще й правовою столицею країни.

Павло Петренко міністр юстиції України 

Недаремно Харків, дійсно, є столицею юридичної професії не тільки по кількості студентів і юристів, які випускаються тут, а по якості і по духу. Українські юристи, які працюють і в державному секторі, і в приватному секторі стикнулися з абсолютно новими викликами. Україна, крім внутрішніх викликів, крім зовнішньої агресії і гарячою війною на сході, стикнулась з абсолютною інновацією — юридичною війною з країною агресором.

І ця проблема, відзначив Павло Петренко, теж потребує великої допомоги юристів. У рамках форуму пройшли не тільки дискусії на глобальні теми, також цікаві лекції могли послухати студенти. Зокрема, молодь зустрілась із головою НАБУ Артемом Ситником. Такі заходи, переконують викладачі, допомагають молоді обрати шлях у житті.

Євген Алісов директор слідчо-криміналістичного інституту Національного юридичного університету ім.Я.Мудрого 

Це дуже важлива складова в підготовці майбутніх правників. Студенти зустрічаються із керівниками, з практичними робітниками правоохоронних органів, судів, науковців. Можуть обмінятися своїми думками, визначитися зі сподіваннями на майбутнє, тобто це дуже корисний досвід.

Протягом форуму експерти напрацювали резолюцію. Це документ із пропозиціям змін до законодавчих актів. Вони стосуються роботи різних міністерств. Крім того, переконують організатори, форум відіграє важливу роль у визнанні країни в світі. Адже на ньому вдалось зібрати тих діячів, які мають вплив на політичні спільноти у своїх країнах.

Б’ярн Мелкевік почесний професор Університету Лаваля (Квебек, Канада)

Це дуже важливий захід, адже він окреслює коло тих питань, які власне є актуальними і важливими на сьогодні для юридичної спільноти.

Захід такого масштабу, відзначили у юридичній академії, пройшов вперше. Наступного року, обіцяють, він відбудеться ще. 

Юрій Барабаш проректор з навчальної роботи Національного юридичного університету ім.Я.Мудрого

Це мусить бути постійна площадка. Тим паче, що Харків -унікальне для цього місто. Серце університету, акамемії правових наук б’ється в унісон з серцем Харкова, бо це, дійсно, потужне, яскраве і цікаве місто. І саме воно має бути, і як це було раніше, правовою столицею України. Тому ми плануємо, що цей форум буде щорічним і що ми будемо розвивати ту тематику, яка була вже започаткована і пропонувати нові теми досліджень.

А поделиться?