Харьков готов к старту строительства современного мусороперерабатывающего предприятия3 июня 2017, 16:52

 

Новий амбіцйний та важливий проект для Харкова. Вже за два роки у міста з’явиться власний сміттєпереробний завод, що буде розташований в Дергачах, на ділянці у тридцять чотири гектари. Тендер на обрання фірм, що проводитимуть будівництво та технагляд, відбувся, повідомив перший віце-мер Ігор Терехов.

Ігор Терехов перший заступник Харківського міського голови

Тендер выиграла польская фирма, проектный и технадзор осуществляет французская фирма, полностью был открытый тендер, прозрачный. И могу вам сказать, что он проведён успешно. Сегодня у нас уже на выходе распоряжение Кабмина по утверждению титула стройки и мы выходим на площадку.

Та цьому передували чотири роки обміну досвідом із країнами-лідерами в сфері утилізації побутових відходів та два роки перемовин зі Світовим банком задля виділення кредиту.

Ігор Терехов перший заступник Харківського міського голови

Нам удалось привлечь деньги мирового банка в размере 44 млн долларов под очень хорошие проценты. Конечно, мы работали над этим, это системная работа, ушёл не один год, но мы добились результата и за 2 года у нас появится впервые в Украине мусороперерабатывающее предприятие.

Підприємство повного циклу дозволить не «зарити» проблему відходів у землю, а дійсно вирішити її, кажуть керівники міста. Крім того сміттєпереробний завод, за словами першого віце-мера, створить сто тридцять два нових робочих місця для харків’ян. А головне — на довгі роки усуне проблему звалищ.

Ігор Терехов перший заступник Харківського міського голови

Мы ставим сортировочную линию. Переработка на 400 тысяч тонн в год — это полный объём мусора, который производит Харьков. Кроме того, мы будем добывать полигонный газ и из него вырабатывать электроэнергию. И отдавать в энергорынок, чем будем зарабатывать деньги на покрытие кредита.

Крім підготовки до старту будівництва сміттєпереробного підприємства, керівники Харкова приділяють увагу і дотриманню всіх норм безпеки на самому Дергачівському полігоні. Бо саме туди  везуть основну частину сміття з усього міста. Фахівці контролюють стан полігону цілодобово, аби не допустити надзвичайної ситуації, зазначили в мерії.

Ігор Терехов перший заступник Харківського міського голови

Мы большое внимание уделяем самому полигону. И есть целый комплекс профилактических мер, которые предотвращают возгорание на полигоне. Кроме того, мы очень внимательно относимся к вывозу мусора, его переработке. Потому что одна из основных функций города и городской власти является именно вывоз мусора. Поэтому мы вкладываем деньги в полигон, в рекультивацию полигона — это однозначно каждый год, из года в год проводим профилактические мероприятия, что предотвращает естественное возгорание/

Також, додає Ігор Терехов, у місті більше десяти років поспіль діє програма з утилізації відходів. В її рамках було створено спеціалізоване КП «Комплекс з вивозу побутових відходів». Саме воно піклується про порядок у дворах та на вулицях міста. Сучасна техніка підприємства раз, за графіком, забирає все, що накопичилося в контейнерах. Поступово комунальники займаються їхнім оновленням, додають владники. Взамін старих контейнерів встановлюють сучасні, європейського зразку. Також керівники міста дбають і про оновлення автопарку підприємства. Всі ці напрацювання будуть корисними і коли запустять нове сміттєпереробне підприємство.