Харківщина має можливість розвивати культурну спадщину, — СвітличнаУ семінарі «Культурна спадщина як ресурс розвитку», що проходить на Харківщині, беруть участь європейські експерти

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі Харківської обладміністрації.

За даними ОДА, у відкритті семінару, що проходить 12 квітня в приміщенні коворкінгу Fabric.space, взяли участь голова ОДА Юлія Світлична та міністр культури України Євген Нищук.

Протягом дня європейські експерти разом із колегами з різних регіонів України обговорюватимуть питання збереження культурної спадщини та розглядатимуть кейси з використання її об’єктів задля розвитку окремих громад і цілих регіонів. Під час семінару «Культурна спадщина як ресурс розвитку. Можливості в рамках європейських програм» презентують програми, до яких мають змогу долучитися українці. Учасниками презентацій стануть експерти Секретаріату Ради Європи, групи організаторів Європейського року культурної спадщини — 2018, Європейського інституту культурних маршрутів та координатори європейських програм.

Вітаючи учасників заходу, Світлична наголосила на значущості проведення такого семінару на Харківщині.

«Це дуже символічно. Харків зараз перебуває на кордоні миру та війни. Проте ми можемо сьогодні розвивати культурну спадщину завдяки підтримці президента України, який зберігає цілісність та спокій на території України, завдяки всім злагодженим силам, які надають можливість заспокоїти ситуацію та рухатися вперед, до розвитку», — сказала керівник області.

Нищук відзначив великий потенціал Харківської області та активність регіону в питанні збереження об’єктів культурної спадщини.

«Якщо ми говоримо про культурну спадщину, то ми часто думаємо, що це про щось, що було 1000 років назад. Але це не так. Культурна спадщина Харкова – це унікальна спадщина ХХ століття. Вона зараз опрацьовується, й ми готуємо досьє, щоб до переліку ЮНЕСКО були прийняті ті чи інші об’єкти, які є в Харкові», — сказав Нищук.

Він також нагадав, що з восьми проектів, які стали переможцями конкурсу «Малі міста – великі враження», два – саме з Харківщини.

«Я хочу привітати з цим Юлію Олександрівну та всю славну Харківщину. Два проекти знайшли підтримку у великій конкурентній боротьбі. Це Шарівка та Чугуїв. Ці проекти отримають підтримку, в тому числі фінансову – близько 600 тис. грн кожен», — зазначив міністр.

В ОДА нагадали, що питанню збереження культурної спадщини на Харківщині приділяється велика увага. У регіоні проводиться постійна робота щодо внесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. На даний момент до реєстру вже внесено 971 об’єкт культурної спадщини Харківщини, 34 з них – як пам’ятки національного значення. На розгляді в Міністерстві культури перебуває ще понад 500 пакетів документів. Також триває робота щодо внесення будівлі Держпрому до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Серед об’єктів, питання збереження та розвитку яких є особливо актуальними сьогодні, — палацово-парковий комплекс у Шарівці Богодухівського району. Цього року з обласного бюджету виділені кошти, що необхідні для розробки документації, яка дозволить провести реставрацію комплексу, та для проведення на ньому першочергових ремонтних робіт.

Регіон активно долучається до реалізації міжнародних та національних проектів у сфері збереження культурної спадщини. Саме така активність області в позначених питаннях стала однією з причин, з яких Харківщину обрали місцем проведення масштабного семінару «Культурна спадщина як ресурс розвитку. Можливості в рамках європейських програм».

Програма семінару включає чотири модулі: «Європейський рік культурної спадщини», «Ініціативи Ради Європи в сфері культурної спадщини», «Культурні маршрути Ради Європи», «Кейси».

Підбивати підсумки обговорень розпочнуть о 16:40.

Як повідомляв Depo.Харків, Світлична розповіла американським дипломатам про потенціал Харківщини.

А поделиться?