Харківський історик написав книжку про історичну суперфабрику з Драбова15 листопада 2017, 14:03 Новини Черкас та Черкаської області

Книжку про драбівську льнотіпальну фабрику, яка наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття вважалася зразковою в усій Російській імперії, презентував сьогодні в Черкасах харківський історик родом із Драбівщини Віктор Козоріз.

Фабрика, що працювала при драбівській економії князів Барятинських, цікава ще й тим, що для її створення було залучено цілу низку бельгійських фахівців на чолі з Анрі Ле Доктом. Відтоді у Драбові з’явився мікрорайон «Бельгія». Підприємство, яке використовувало в своєму виробництві сотні гектарів земель економії Барятинських, уже в свій час стало об’єктом дослідження економістів із Санкт-Петербурга і Москви.

Книжка «Льнообробне виробництво у Драбівській економії Барятинських та роль Анрі Ле Докта» побачила світ за сприяння посольства Бельгії в Україні за меценатської допомоги фермера, депутата облради Григорія Плічка і бельгійського підприємця, який нині веде бізнес у с. Деньги Золотоніського району, Тома Ван Гоі.

— У спілкуванні з представниками бельгійського посольства з боку наших партнерів звучала думка, що на Черкащині можливе відновлення співпраці між українцями та бельгійцями щодо відродження вирощування в промислових масштабах льону — цього натурально, екологічно чистого волокна, — зазначив Віктор Козоріз. — Тож ця історія може мати своє продовження.

реклама

Інші матеріали по темі:

Додати коментар

А поделиться?