Харківський гламур: астрологія замість історії (ФОТО)У Харкові на вулиці Конторській історичні будинки прикрасили зірками, знаками Зодіаку та казковими героями.

Вулиця Конторська — одна з найстаріших вулиць Харкова. Це одна з небагатьох вулиць міста, яка зберегла свій історичний вигляд. Ще кілька століть тому Конторська була осередком міського життя. Її називали вулицею міщан та дрібних купців. Забудовуватися Конторська почала у ХVII столітті. Тут розташовувалися купечі будинки, перша аптека, головний готель Харкова та винні відкупи. У народі Конторську навіть почали називати «п’яною» вулицею, розповідає Depo Харків.

Так Конторська виглядала раніше.

Нині цю вулицю можна було б порівняти зі своєрідним музеєм міського життя просто неба. Адже тут на будинках збереглися витребенькуваті ліпнини та інші свідчення життя в позаминулому столітті. Вулицею навіть екскурсії проводять.

Та нині Конторська ризикує втратити свій історичний статус. Все — через ремонт фасадів. Нещодавно на вулиці з’явилися робочі. Вони здерли стару ліпнину, штукатурку й почали й фарбувати будинки у сучасні кольори. Ба більше, на фасадах будинків ХІХ століття з’явилися зірки та знаки зодіаку.

У міськраді одразу заявили: це робота художника Дениса Стадника. Так автор вирішив прикрасити будинки після ремонту. Всього відремонтують десять будинків — замінять штукатурку, покладуть плитку та оздоблять. Щоправда, сучасне оздоблення з’явиться на п’яти будинках, пояснив заступник начальника відділу Департаменту житлового господарства Юрій Дігтяр.

Ось так після реконструкції виглядає будинок №23. Це — пам’ятка архітектури міста. Тепер біля вікон на другому поверсі «оселилося» пінопластове сузір’я лева.

У міськраді впевнені — сучасні сузір’я та казкові герої ніяк не завадять історичному вигляду вулиці. Навпаки, можуть стати цікавинками.

Ось так під час ремонту збивають стару ліпнину на будинку №18.

А от історики з таким ремонтом не згодні. Дослідник історії Харкова Андрій Парамонов на своїй сторінці у соцмережі Facebook обурився. Каже, всі ці будинки є унікальними для міста. В них жили люди, які зробили чималий внесок в історію Харкова.

«Так по-варварськи «ремонтують» фасади будинків першої третини XIX ст. Зникають деталі, все стає незграбним, рівним, пласким. Хіба можна тепер їх ідентифікувати як історичні будівлі? Може цього і добивається міська влада? Спочатку зробити їх непривабливими, а потім і зовсім знести. Замість старих прикрас фасадів тепер зірки і ордени, які придумали це говорять як про високе мистецтво. Ну що ж, тепер мистецтвознавцям і екскурсоводам не потрібно буде описувати історію будинку, будете радувати екскурсантів і гостей міста астрономією і астрологією», — написав Парамонов.

Як приклад він привів будинок під номером 23. Тут, за словами дослідника, мешкала друга дружина письменника Івана Франка, а нині ньому наліпили сузір’я Лева.

За словами Парамонова, такий ремонт може завадити проведенню екскурсій, адже будинки банально втратять свою історичну цінність.

Власне, таке оздоблення навіть не погодили з обласним Департаментом будівництва і архітектури. Хоча будинки № 18, 19 та 23 значаться в реєстрі пам’яток архітектури Харкова.

Так, у коментарі каналу UA: Харків начальник архітектурно-будівельного управління області Юрій Фурсов заявив, що нині фахівці управління направили до міськради запит для з’ясування, на якій підставі та які проводи комунальники проводять в цих будинках.

А поделиться?