Харківські волонтери розробили спосіб порятунку безпритульних собак від знищення — сюжет (Відео)За темою

>
У столиці відбувся перший в Україні парад джек-рассел-тер’єрів – відео

Тварину оперують у ветмобілі. Медики кажуть, що тут усе за останнім словом техніки — обладнанню для стерилізації позаздрять найкращі клініки.

«Це апарат коагуляції тканин, тобто, ми зварює судини, це одна з переваг, плюс у нас є контрольний моніторинг, пульсоксиметр, за допомогою якого ми стежимо за серцебиттям пацієнта і насиченням киснем крові», пояснює ветеринар Олександр Красовський.

Після стерилізації собак вакцинують проти сказу і встановлюють спеціальний чіп. Цю мобільну операційну ветеринари називають авто-потягом – у причепі обладнаний справжній стаціонар із клітками на двадцять п’ять тварин. Тут собаки перебувають після операції під постійним наглядом медиків.

Аналогів такій мобільній операційній в Україні немає, кажуть волонтери. Саме вони зібрали гроші на ветмобіль. Тепер хочуть поширити на всю Україну досвід саме такого, гуманного способу контролю популяції безпритульних собак. Починатимуть з Донбасу.

«Донецька і Луганська області, там працювати і працювати. Ви знаєте, собак там дуже багато. Люди кидають житло, а собак вже тим більше. Обстановка сприяє будь-яким спалахам сказу. Ми не хочемо нагнітати, але краще попередити», — говорить волонтер організації «ЗооКонтроль» Ірина Август.

Уже цього тижня ветмобіль розпочне роботу в Попасній. Волонтери ж продовжують збирати кошти ще на три такі мобільні операційні, які, за угодами з міськрадами — працюватимуть в різних регіонах України.

Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, Харківська область, «5 канал».

Реклама

А поделиться?