Харківське село змагається за звання найнеймовірнішого в УкраїніМальовниче село Скрипаї, яке огортають річки Гнилиця та Сіверський Донець, наразі бореться у всеукраїнському конкурсі «Неймовірні села України 2019». Усього на конкурс свої бізнес-плани подало 115 сіл України з усіх її областей, до півфіналу потрапили 10, серед яких і харківська перлина..

На території села розташований Скрипаївський лісовий заказник місцевого значення, де ростуть унікальні корабельні сосни віком 180 років, висаджені на рухливих пісках надзаплавної тераси долини Сіверський Донець. Село подалося на конкурс, щоб облаштувати два майданчики для збирання та сортування сміття.

«Це велика проблема. У нас на території є заказник, ліси – з одного берега річки Сіверський Донець дубовий ліс, із протилежного – хвойний, де височіють корабельні сосни. Ми кожної весни збираємось усім селом на толоку та прибираємо сосновий бір. Всі несанкціоновані звалища прибрали – поставили баки. А от нещодавно вирішили сортувати сміття у селі», — розповіла «Коментарям. Харків» голова сільради Скрипаїв Тетяна Лисак.

Щоб реалізувати проект, потрібно 119 908 грн. Якщо село переможе у конкурсі, то суму виграшу витратять на будівництво залізобетонного майданчика та навісу зі сталевого профілю з накриттям та бортами з профільного листа для захисту сміттєвих баків (2 шт., 63 508 грн), на накриті контейнери для сортування сміття (6 шт., 32 400 грн), на контейнер для органіки (1 шт., 4 092 грн). Час реалізації проекту — 1 місяць.

Наразі і до 17 липня триває онлайн-голосування IV Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2019», підтримати харківське село можна тут.