Харківська міськрада подала позов до суду щодо волонтерського намету (відео)Просять обмежити протест на майдані Свободи. 

Олена Нагорна, кореспонденткаНа третій день від початку відкритого протистояння між комунальниками та волонтерами на майдані Свободи – спокійно. Працівники «Харківських тепломереж» поїхали. Натомість укріплення з будівельних блоків залишається та продовжують чергувати правоохоронці.

Вранці намет освятив настоятель Іоано-Богословського храму Віктор Маринчак. Присутні разом помолилися за Україну. До волонтерського центру періодично підходять містяни і залишають підписи проти зносу. Як-от рестораторка Юлія Карпова, яка задля цього пішла з роботи.

Юлія Карпова, рестораторка Це символ взагалі-то нашого спротиву. Тому що ми тут дуже близько до кордону. Як це було в 2014 році, зараз загроза не минула. Тому ми просто зобов’язані це пам’ятати.

Володимир Чистилін, співкоординатор харківського Євромайдану Ми вчора принесли в міську раду більше 3 тисяч підписів і звернення з мокрими печатками – 15 організацій, близько 15 тисяч харків’ян, які прийшли і підписалися за те, щоб намет стояв тут.

Поліція охороняє намет цілодобово. Адже, за словами очільника главку Валерія Сокуренка, волонтери мають право на проведення акції до кінця цього року. Натомість у міськраді стверджують: надати дозвіл можуть лише вони. А існування намету суперечить закону “Про благоустрій населених пунктів”. Згідно з ним, трактують чиновники, палатка – “самовільно розміщений об’єкт”. Яка з позицій має вагоміше юридичне підґрунтя? Питаємо в експерта.

Роман Чумак, керуючий партнер юридичної компанії “Арес”Городской совет утверждает, что это малая архитектурная форма в виде палатки. И, согласно правил благоустройства, действительно такая архитектурная форма не может быть размещена вблизи проезжей части. В свою очередь, активисты утверждают, что это является формой протеста и реализацией их прав гражданских. Они руководствуются нормой Конституции. Поэтому в этом случае, конечно, они имеют право на мирное собрание. В этом споре точку все-таки должен поставить суд.

Питання про звільнення території “в примусовому порядку” мали винести на виконком міськради. На засідання прийшли представники патріотичних організацій. Але чиновники запевнили: серед десяти об’єктів під знос намету немає.

Чиновник пояснює: питання не розглянули, бо це б суперечило 39 статті Конституції. Вона гарантує право громадян на мирне зібрАння. А до міськради надійшло відразу декілька звернень про акцію протесту.

Олексій Калина, директор департаменту територіального контролю Харківської міськрадиНа погляд керівництва Харківської міськради вказане питання вже переходить до іншої площини. І правила благоустрою на даний час не можуть бути застосовані. У зв’язку з чим було проведено засідання погоджувальної ради сьогодні. Та було запропоновано обмежити вказаний захід шляхом перенесення намету до іншого місця.

Серед причин також – нібито негативний вплив на безпеку дорожнього руху. Зокрема волонтерам пропонують перенести намет на майдан Захисників України. Але ті оголошують категоричну позицію.

Борис Редін, ініціатор створення намету “Все для перемоги” Можна переїхати куди завгодно. Але це те саме місце, яке ми фактично відвоювали. Доки останній окупант російський не вийде з Донбасу та Криму, ми з цього місця не зійдемо.

Свою позицію міськрада відстоюватиме в суді. А поки обіцяють не вдаватися до силових методів.

 Олексій Калина, директор департаменту територіального контролю Харківської міськрадиЮридичним департаментом Харківської міської ради сьогодні подано позов до окружного адміністративного суду міста Харкова з проханням обмежити вказаний захід шляхом заборони використання намету. Тому на даний час не є можливим знесення вказаного намету. Це буде неправомірно.

Борис Редін, ініціатор створення намету “Все для перемоги”Ми стоїмо на законних засадах. Стояли, стоїмо та стояти будемо. Ми виграємо суд. Це обов’язково.

Сьогодні волонтери також зустрічалися з керівницею облдержадміністрації Юлією Світличною. Губернаторка пообіцяла всіляку підтримку і зазначила, що всі процедури мають проводитися в межах закон.