Харківська літературна резиденція запрошує письменниківХарківська літературна резиденція є спільним проектом Харківської обласної державної адміністрації та Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу. Резиденція буде цілорічною з можливістю перебування в Харкові протягом 1 місяця. 

2018 року заявки прийматимуться з 1-го до 28 жовтня. Ім’я першого учасника оголосять 1 листопада.

Перша резиденція триватиме з 15 листопада до 15 грудня 2018 року.

Учасниками резиденції зможуть стати українські прозаїки, котрі мають на момент подання заявки не менше 2 надрукованих книжок.

Для участі в резиденції автор має надіслати на розгляд журі такі документи:

1. синопсис прозового твору (роману, повісті, збірки оповідань), над яким має намір працювати на резиденції, – не більше 5 тисяч знаків;2. короткий лист-обґрунтування своєї участі;3. біографічну довідку;4. рекомендацію авторитетного експерта: письменника, перекладача, літературного критика, культурного менеджера.

Заявки надсилати на адресу: kharkiv.residence@gmail.com.

Учаснику резиденції забезпечуються:

1. проживання в квартирі або готелі в центрі Харкова,2. триразове харчування,3. відшкодування витрат на дорогу,4. стипендія в розмірі 4 тисяч гривень – для відвідування харківських культурних подій та знайомства з найцікавішими місцями Слобожанщини.

Зобов’язання учасника:

1. взяти участь у прес-конференції, присвяченій резиденції,2. взяти участь в одній презентації чи творчому вечорі в Харкові,3. активно знайомитися з культурним життям Харкова та Слобожанщини,4. написати підсумковий есей про своє перебування на резиденції,5. зазначити наприкінці твору, синопсис якого подавався на розгляд журі, що робота над ним відбувалася в Харківській літературній резиденції.

Відбір учасників

Учасника резиденції обирає журі в складі 5 осіб, яке щороку призначає Виконавча рада Українського ПЕНу. Журі не рецензує поданих проектів і не обговорює свого рішення з аплікантами.

Склад журі 2018 року: Оля Гнатюк, Сергій Жадан, Андрій Курков, Іван Андрусяк, Галина Крук. Координаторка проекту – Тетяна Терен (Український ПЕН). Кураторка проекту – Тетяна Пилипчук (Харківський літературний музей). Дизайнерка проекту – Марічка Рубан. Організаційний партнер – Харківський літературний музей.

Подія на Фейсбуці

А поделиться?