Харків очолив рейтинг найбільш корумпованих міст України — опитуванняВиявилося, що 42% харків’ян давали хабар або робили подарунок для отримання послуг або документів протягом останніх двох років. Це найвищий показник в країні. Про це свідчать дані опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг», передають «Коментарі. Харків».

Респондентам поставили запитання, як часто їм або їх знайомим доводилося протягом останніх двох років робити подарунок, давати або платити хабар представникам місцевої влади для отримання від них якихось послуг або документів.

Виявилося, що 11% харків’ян робили це більше 5 раз. Ще 8% — 3-5 разів, один або два рази давали хабар 23% опитаних. У цілому 42% респондентів з Харкова так чи інакше причетні до випадків корупції. 52% опитаних відзначили, що давати хабар або робити подарунок в обмін на послуги протягом останніх двох років їм не доводилося ще 7% не визначилися з відповіддю.

До ТОПу українських корумпованих міст, який очолив Харків, також увійшли Чернівці та Одеса. Найбільш вільними від корупції містами виявилися Чернігів, Хмальніцкій, Запоріжжя.

Зазначимо, що в Харкові кількість респондентів, які мали досвід хабарництва перевищує 40% у 2019 році, при цьому в 2018 році показник був трохи більше 30%, у 2016 році — трохи більше 20%, менше 20% — у березні 2015 року.

Згідно з результатами опитування, найчастіше харків’яни дають хабарі в медичних установах: у 2019 році 42% респондентів відповіли, що їм доводилося вдаватися в них до корупції, 55% респондентів — не доводилося. При цьому ще в 2018 році на це ж питання позитивно відповіли лише 29% опитаних.

23% харків’ян давали хабар в освітніх установах, 72% — відповіли на це питання негативно. При цьому в 2018 році в цій сфері до хабарництва вдавалися лише 13% харків’ян.

10% респондентів з Харкова в 2019 році відповіли, що давали хабарі поліції, у 2018 році показник був значно нижче — 10%. В органах міської влади: так — 4%, ні — 92%. 7% харків’ян вдавалися до корупції в реєстраційних інститутах, по 4% — у податковій і на митниці, по 3% — в судах і прокуратурі. Всього 2% респондентів давали хабарі в Центрах надання адміністративних послуг.

Відповідаючи на питання, наскільки серйозною є проблема корупції на рівні місцевої влади в місті, 71% харків’ян відзначили, що це суттєва проблема, 16% вважають, що це швидше проблема, 4% — не суттєва проблема, 1% — не проблема. Відзначимо, що тільки 18% респондентів з Харкова вважають, що міський голова докладає зусиль, щоб подолати корупцію в місті.

Зазначимо, що «П’яте всеукраїнське муніципальне опитування» проводилося в 24 обласних центрах і містах України. Вибірка включала 19200 респондентів.

Раніше портал «Коментарі. Харків» повідомляв, що з усіх іноземних держав харків’яни найкраще ставляться до Білорусі. 55% респондентів з Харкова відзначили своє тепле або дуже тепле ставлення до цієї країни. 

Приєднуйтесь до нас в Telegram — Пульс Харкова — і будьте в курсі найцікавіших і важливих новин міста та Харківської області.