Харків’янка Яна Голова майструє дивовижні скульптури із вовни

Сентябрь 16, 2017 21:42Стоматолог з Харкова Яна Голова створює з вовни скульптури тварин, схожих на улюбленців з казок, кіно та історичних книг. Так, знаменитий детектив Шерлок Холмс перетворився на мудрого ворона, полководець Наполеон Бонапарт в образі ведмедя осідлав коня. Кумедний їжачок хизується в одіянні, як у героїв кінотрилогії «Хоббіт», а ведмежа Паддінгтон з комедії Пола Кінга і зовсім ніби зійшов до нас з екрана. Всього ж Яна створила більше сотні дивовижних робіт, «народжених» завдяки випадку.

Творити харків’янка початку всього два роки тому. «Якраз тоді я прихворіла, але просто не вмію сидіти без діла, от і вирішила пошити зайчика Тильду. Тоді у мене не було ні швейної машинки, ні спеціальних матеріалів, тому творити довелося вручну зі старої сорочки і подушки», – розповідає про свою першу роботі майстриня, яка дружить з творчістю з самого дитинства. Незабаром Яна переключилася на шерсть, працюючи в техніці сухого валяння. «Ази можна побачити в інтернеті, після чого кожен зможе навчитися працювати з шерстю і голкою. Одна ямка або горбовина додає той чи інший вираз обличчя, тому майстер повинен відчути кожну деталь, – радить Яна Голова. – Щоб іграшка була рухливою, потрібно зробити все її частини окремо, а потім з’єднати за допомогою каркаса. По суті весь процес нагадує створення скульптури, тільки ліпимо ми її з вовни». На іграшки висотою до 30 сантиметрів у Яни йде два-три тижні роботи. За справу майстер завжди береться лише в гарному настрої, яким заряджає і своїх звірів.

Найчастіше, коли дівчина починає творити, ніколи не знає, яким ж буде створюваний нею герой у підсумку. І навіть коли, наприклад, ведмідь чи заєць готові, майстриня роздумує, в образи яких казкових або кіношних персонажів їх народити. Тоді на допомогу приходить випадок: чи то по телевізору йде улюблений фільм, чи то на вулиці Яна бачить щось незвичайне, наштовхує її на створення чергового героя.

Дівчина зізнається, що не любить творити в стилі натюр. Втім, серед її робіт таки можна відшукати вельми реалістичних птахів, які стають мініатюрними прикрасами.

У найближчих планах Яни Голови немає ні виставок, ні майстер-класів для новачків, адже для доктора її хобі – це своєрідний відпочинок після трудових буднів.

Ukraine Art News рекомендує:

ВОЛШЕБСТВО ЛЮБВИ И НЕЖНОСТИ: ХУДОЖНИЦА НОРВИЛЬ ДОВИДОНИТЕ СВОИМИ ИЛЛЮСТРАЦИЯМИ ЗАСТАВЛЯЕТ ПОВЕРИТЬ В СКАЗКУ

ФАНТАСТИЧЕСКИЕ АКВАРЕЛЬНЫЕ ЖИВОТНЫЕ ФИНСКОЙ ХУДОЖНИЦЫ ПОРАЖАЮТ БУЙСТВОМ КРАСОК

 

 

А поделиться?