Харків’яни влаштували флешмоб за права дітей, народжених в окупації (ФОТО)У центрі Харкова відбувся флешмоб «Визнай своїх дітей, Україно!» за права громадян України, які проживають на тимчасово окупованих та непідконтрольних Україні територіях

Depo.

Сьогодні 15:42

ФОТО: depo.ua

Як передає кореспондент Depo.Харків, близько 10 людей зібралися сьогодні, 17 жовтня, на площі Свободи навпроти будівлі обладміністрації.

Чоловіки, які прийшли на акцію, утворили щільне коло, яке символізувало українських чиновників. Тим часом дівчата, які грали ролі переселенців, намагалися прорвати це коло та порозумітися із «представниками влади».

Як зазначили організатори, мета флешмобу – привернути увагу влади та громадськості до дискримінації українських громадян під час реєстрації фактів народження та смерті, які сталися на окупованій або непідконтрольній Україні території.

Організатори зазначають, що для того, аби зареєструвати факт народження дитини, яка з’явилася на світ, наприклад, у Криму, людина повинна піти до РАЦСу, отримати там відмову, потім звернутися до суду і тільки за рішенням суду знову йти до РАЦСу. Така процедура призводить до того, що велика кількість українських громадян не має можливості зареєструвати факти народження або смерті.

Аналогічні акції пройшли сьогодні у Слов’янську, Маріуполі та Львові.Як повідомляв Depo.Харків, 14 жовтня у центрі Харкова розгорнули величезний прапор України.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків

А поделиться?