Гриппа в Харькове нет. Эпидпорог заболеваемости не превышен9 ноября 2017, 14:07

 

Грипу у Харкові нема. Епідпоріг захворюванності на ГРВІ не перевищено. Медичні фахівці і владники щодня моніторять ситуацію. І задачу ставлять спрацювати на упередження і не допустити масового розповсюдження грозних вірусів.

Його ще нема, але він буде, фахівці попереджають вірус грипу так чи інакше цьогоріч циркулюватиме. Та не одного виду, а трьох, з яких два абсолютно нових.  

Володимир Чагодайкін завідувач міської філії «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України»

Будут циркулировать одновременно вирусы Мичеган, Гон-Конг и Бризбен. Ожидается рост 14% по прогнозам рост заболеваемости в этом году, в этом эпидсезоне.

Втім на сьогодні, зазначають в Департаменті охорони здоров’я, ситуація не критична. Показники захворюванності на гострі респіраторні вірусні інфекції нижче навіть середньосезонного рівня. Більш того грипу немає, циркулють, кажуть, здебільшого парагрип та аденовіруси. 

Юрій Сороколат директор Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради

С начала эпидсезона общее количество обращений в лечебные учреждения по поводу ОРВИ составило 18,6 тысяч, за 43 неделю количество обращений 4554 человек, в том числе 3052 ребёнка, 1647 — детей дошкольных учреждений. В настоящее время эпидпорог заболеваемости в городе Харькове не превышен. Случаев заболевания вирусом гриппа не зарегистрировано. 

У місті щоденно моніторять ситуацію із захворюванності. Втім владники вимагають працювати так аби не допустити массового расповсюдження вірусів та інфекцій, щоби була можливість завчасно відреагувати.  

Ігор Терехов перший заступник Харківського міського голови

Мы должны разработать такие мероприятия, чтобы мы отслеживали и до этого, на упреждение объявляли карантин, а не в самый пик. Вот только началось, мы видим динамику, я понимаю, что есть нормативные документы, но есть и объективная реальность. Давайте так сработаем.

Щодо медичних закладів то вони, як то кажуть, у бойовій готовності госпіталізувати хворих і вже забезпечені всім необхідним в тому числі противірусними, антибактеріальними препаратами та деззасобами. На це за рахунок держсубвенції та міського бюджету було передбачено понад 8 мільйонів гривень.  

А поделиться?