Горсовет просит не допустить сокращения платежеспособности органов местного самоуправления8 ноября 2017, 15:01

 

Міськрада просить не допустити скорочення платоспроможності органів місцевого самоврядування. Відповідне звернення депутати ухвалили під час сесії. У ньому йде мова про те, що повноження, які передали у рамках децентралізації фінансово не підкріплені. На виконання нових повноважень за дев’ять місяців цього року з бюджету міста спрямували більше півтора мільярди гривень. При чому все це відбувається без фінансового компенсатора.

Геннадій Кернес Харківський міський голова 

Мы совместно с департаментом бюджета и финансов подготовили данное обращение. Оно своевременное. Мы считаем, что вопросы, связанные с расходной частью бюджета не очень то, правильно сказать, честные. Поэтому вот сегодняшнее обращение мы поддержим все вместе для того, чтобы обратили внимание на те вопросы, которые мы зависим полностью от принятия государственного бюджета при изменении в Бюджетном кодексе. Мы обратились сначала ко всем депутатам Харьковского региона Верховной рады Украины вне зависимости от политического расклада и теперь обращаемся в Кабинет Министров, то есть к Премьер-министру.

Також депутати звернули увагу на те, що Кабмін хоче збільшити вилучення коштів з місцевих бюджетів, які передаються до державного бюджету у вигляді реверсної дотації. А це зменшення бюджету міста на сто п’ятдесят три мільйони гривень. Крім того, в Уряді планують передати на плечі місцевих бюджетів всі встановлені державою пільги з оплати житлово-комунальних послуг. А ще пільги з оплати спожитих житлово-комунальних послуг за попередні роки. Це додатковое навантаження приблизно у 500 мільйонів гривень.

А поделиться?