Головам полтавських громад показали, як живуть в ОТГ на Харківщині22 травня, 15:45   

21 травня відбувся навчальний візит в рамках програми «Маршрут успіху», проект ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України, організований Полтавським РВ АМУ до Нововодолазької селищної об’єднаної територіальної громади. Тема візиту – ОТГ після об’єднання: переваги децентралізації та самостійного господарювання, здобутки та плани.

Галина Безносик, виконавчий директор Полтавського РВ АМУ, представила учасників заходу – це сільські, селищні, міські голови та їхні заступники, які на шляху об’єднання або перебувають в процесі створення ОТГ. Олександр Єсін, нововодолазький селищний голова, з приємністю відзначив, що радий бачити тут саме колег, практиків, які знають всі нюанси роботи в місцевому самоврядуванні, повідомляють в Полтавському регіональному відділенні Асоціації міст України.

Олександр Єсін ознайомив колег з реалізацією стратегії розвитку Нововодолазької ОТГ та розповів про шлях створення об’єднаної громади.

– Наша ОТГ створена 24 січня 2017 року з 5-ти сільських та однієї селищної ради. Остаточне рішення, що треба об’єднуватися прийшло після візиту з колегами до Польщі наприкінці 2016 року, – розповідає голова. – Населення ОТГ 19 тисяч осіб, 23 населених пункти. У нас створено 7 старостинських округів і ми єдині в Харківській області, які провели вибори старост.

Самостійне життя Нововодолазька розпочала з розробки стратегії розвитку громади, яку писали самостійно. Також голова зазначив, що протягом минулого року в громаді виконано 40% плану соцекономрозвитку, який розроблений на 2018-2020 роки.

Присутніх ознайомили і зі структурою надходжень до бюджету. Зокрема відмітили, що податок на доходи фізичних осіб – найсуттєвіша стаття доходів — 25,6%, наступна вагома стаття – рентна плата за видобуток вуглеводнів -11%.

В ОТГ також створено власний засіб масової інформації – «Водолазький кур’єр».

У громаді приділяють чимало уваги розвитку культури, започатковуючи нові фестивалі; роботі комунальних підприємств, ремонту доріг, освітленню вулиць тощо.

Учасників Маршруту успіху ознайомили з діяльністю ЦНАПу Нововодолазької ОТГ, який надає близько 100 послуг, найпопулярніша з яких – оформлення біометричних закордонних паспортів.

Інклюзивно-ресурсний центр – заклад, яким по праву пишають в громаді. Створений на базі старої шкільної майстерні, нині це сучасний заклад, де виховують та навчають близько 30 дітей з особливими освітніми потребами.

Також полтавська команда оглянула комунальне підприємство Нововодолзаької ОТГ та придбану техніку.

Насамкінець учасники заходу обмінялися враженнями та розповіли, що здобули корисний досвід.

Читайте також: Головам місцевих рад показали як розвивається ОТГ на Полтавщині

Автор: Ольга Правденко