Голова МОЗ назвав винного у тому, що Харків опинився в «червоній зоні»Харків виявився в списку регіонів «червоної зони» карантину через помилку співробітника Національної служби здоров’я.

Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає РБК-Україна. Він пояснив, що Харків у «червоній зоні», як і вся карта карантинних зон, оприлюднена 7 серпня Центром громадського здоров’я, стали результатом технічної помилки. Ця карта ґрунтувалася на незатверджених даних. «Сьогодні відбулася технічна помилка, коли деякі інформаційні ресурси розповсюдили інформацію, яку вони побачили на Центрі громадського здоров’я. Там була технічна помилка одного з працівників», – сказав Степанов, і закликав використовувати офіційну інформацію, яка публікується на сайті МОЗ.

Нагадаємо, 7 серпня Центр громадського здоров’я оприлюднив карту карантинних зон, згідно з якою Луцьк і Тернопіль покинули «червону зону», а Харків включили в неї. При чому мер Харкова Геннадій Кернес вже встиг заявити, що не підкорятиметься карантинним вимогам.

Тим часом, за минулу добу в Україні зафіксували два антирекорди – підтвердили 1453 нових випадки захворювання та 33 смерті від коронавірусу. Всього в країні на COVID-19 захворіли вже 78 261 особа, 1852 – померли, понад 43 тисяч одужали. Активними хворими зараз залишаються ще 33 354 пацієнти.

Днем раніше нових захворілих було 1 318,  5 серпня – 1 271. Таким чином, це вже третій «коронний» антирекорд.

Також ми писали, що з 10 серпня в чотирьох регіонах «зеленої» зони можуть посилити карантин: зокрема, йдеться про Рівненську, Хмельницьку, Чернігівську та Харківську області.