Газогенератор і сортувальна лінія Sutco: Що відомо про сміттєпереробний завод під ХарковомХарківський сміттєпереробний завод за рік зможе приймати до 350 тисяч тонн сміття

Як передає Depo.Харків, відповідний лист директора комунального підприємства «Муніципальна компанія поводження з відходами» Харківської міської ради Юрія Суярка опублікував на своїй сторінці у «Фейсбук» депутат Харківської обласної ради Володимир Скоробагач.

 

За відомостями комунальників, розрахункова потужність полігону з прийому твердих побутових відходів – 350 тисяч тонн на рік.

 

На заводі буде здійснюватися ручне та механічне сортування змішаних або селективно зібраних відходів з пропускною здатністю 40 000 тонн на рік роздільно зібраних, 80 000 тонн на рік – змішаних. Виробник сортувальної лінії – Sutco Polska.

 

Загальна площа полігону складатиме 34 га, у тому числі 17 га на першу чергу будівництва, із яких 13 га – робочі карти нового полігону, 4 га промисловий майданчик і під’їзні шляхи.

 

Крім цього, на полігоні встановлена електрична потужність після завершення першого етапу будівництва – 2,4 МВт, а після завершення другого етапу будівництва – 6 МВт. Для спалювання полігонного газу та виробництва електроенергії закуплено та встановлено два газогенератора потужністю 1,2 мВт кожен. Виробник генераторів – Jenbacher.

 

Скрін зі сторінки Скоробагача 

 

Як повідомляв Depo.Харків, польський консорціум до ІІІ кварталу 2021 року збудує два пускові комплекси сміттєпереробного заводу під Харковом. Проект передбачає спільне з Міжнародним банком реконструкції і розвитку фінансування на загальну суму майже 44 млн грн. Станом на 31.01.2021 року загальна залучена сума кредиту становить 29,298 млн дол. США (66,56% від загальної суми позики). У 2021 році на проект направлять 14,7 млн доларів. Підрядником будівництва є Консорціум компаній Vekto Sp.z oo, Egbud Sp.z oo, JAT Sp.z oo і Pribo-EPB Sp.z oo (Польща).