Фраза дня: «Діти — це, в цілому-то, живий організм» — директор департаменту охорони здоров’я Харківської міськрадиХарківська міська рада звернулася до уряду з проханням «врегулювати ситуацію, що склалася в сфері державного управління національною системою охорони здоров’я». За прийняття звернення проголосували депутати на сесії 17 жовтня.

У тексті йдеться про «відсутність системного та науково обґрунтованого підходу до розвитку охорони здоров’я», «фактичне самоусунення нинішнього керівництва», зрив вакцинації, який привів до «поширення інфекцій, захворюваність на які ще недавно була зведена до поодиноких випадків».

Під час обговорення депутат від фракції «Самопоміч» Сергій Утевський попросив прокоментувати пункт про зрив вакцинації, так як на сайті МОЗ зазначено, що в Харкові є вакцини від гепатиту В, дифтерії, правця та ін. захворювань. Судячи, за офіційними даними, наприклад, на кір хворіють найбільше діти 5-річного віку та дорослі, тобто мова про те, що потрібної вакцини не було або вона неактивно використовувалася і 5 років тому, зазначив Утевський.

Мер Геннадій Кернес попросив на це відповісти директора департаменту охорони здоров’я Юрія Сороколата. Той, зазначивши, що вакцинація — не тема для сьогоднішнього обговорення, сказав наступне:

«Ми дотримуємося безпосередньо календаря щеплень. І на тих етапах, коли не було вакцин, і вони тільки з’явилися, це не означає, що на сьогоднішній день можна негайно прищепити дітей. Діти — це, в цілому-то, живий організм, який вимагає певних показань для вакцинації».

«Давайте ми скажемо про лист. Повинен бути міністр у Міністерстві охорони здоров’я або не повинен? Або повинен бути в.о. — жінка, яка всіх бачить через якісь рожеві окуляри? Своє говорить і нікого не чує. Це наша ініціатива. З цим міністром міська рада працювати не може. Крапка. Голосуємо», — сказав Геннадій Кернес.

Після чого депутати проголосували за прийняття звернення до уряду.

Раніше «Коментарі. Харків» писали, що Харківська міськрада дофінансувала державну програму по забезпеченню людей, які страждають на цукровий діабет, інсуліном.

А поделиться?