Европейские банки профинансируют покупку новых троллейбусов и продолжение строительства метро в Харькове30 сентября 2017, 16:50

 

Біло-червоні, надійні та деякі з кондиціонерами. Ось ці тролейбуси з Чехії тепер курсуватимуть вулицями Харкова. Місто провело тендер та придбало десять одиниць. П’ять одинарних та ще стільки ж подвійних. Тролейбуси не нові, але після капітального ремонту. Один обійшовся у майже два мільйони гривень. Це значно дешевше, пояснюють у другому тролейбусному депо, ніж купити зовсім нові. 

Дмитро Липовий директор КП «Тролейбусне депо №2»

На сегодняшний день новый троллейбус один стоит, одиночный, порядка 170-180 тысяч Евро и если посмотреть по сегодняшнему курсу на эту стоимость, то этот троллейбус, конечно, значительно ниже. Эти троллейбусы выглядят абсолютно, как новые. Очень высокое качество лакокрасочного покрытия, очень высокое качество отремонтированных и новых узлов, и агрегатов. Степень их надежности на высоком уровне и количество простоев просто сведено к минимуму.

Ці тролейбуси, розповідає Дмитро Липовий, прослужать ще не менше десяти років. Більше того, виробники саме чеських тролейбусів визнані світовими лідерами. Наразі частина вже на лінії.   

Дмитро Липовий директор КП «Тролейбусне депо №2»

Четыре штуки уже вышли, ходят на шестерке, на пятерке. Мы, естественно, их определим, как бы в самые острые моменты, острые маршруты. Там, где есть у нас нехватка в технике. Это будет шестой маршрут, это будет пятый маршрут, по всей видимости один будет ходить на двадцатке, сочлененные будут в любом случае ездить на тройке, ну, вот каким-то образом они распределятся.

Надалі, говорить Дмитро Липовий, є плани придбати нові тролейбуси. З Європейським банком реконструкції та розвитку мерія підписала угоду про підготовку проекту, який передбачає виділення десяти мільйонів євро. За ці кошти хочуть купити п’ятдесят тролейбусів. Міжнародні партнери висловили бажання співпрацювати з Харковом, як з надійним партнером. Такий результат неодноразових переговорів банкірів з мером Геннадієм Кернесом. Вони ж дають впевненність і в тому, що Європейські банки профінансують також продовження будівництва метро у бік аеропорту, закупівлю рухомого складу для підземки та зведення електродепо на Олексіївці. Зокрема, цього тижня із закордонними експертам в мерії пройшла заключна зустріч. Вони дали кінцевий висновок, що проект зведення метро технічно можливий. Він позитивно впливає на розвиток економіки та інфраструктури міста, а ще відповідає вимогам обох банків, що мають надати кошти. Мова ще й про Європейський інвестиційний банк та Європейський банк реконструкції та розвитку.

Мартін Крафт-Фіш керівник відділу міжнародних проектів «Bernard Ingenieure ZT GmbH»

Я хотел бы поблагодарить вас лично и всех сотрудников муниципалитета и метрополитена за ту работу, которая была осуществлена в течение 2 лет, я столько работаю в этом проекте, было очень много заложено для успеха вашего проекта. 

Харків заручився і підтримкою Уряду країни щодо надання державних гарантій аби втілити цей проект у життя.  

Ігор Терехов перший заступник Харківського міського голови 

Сегодня мы находимся полностью на завершающей стадии для того, чтобы получить данные кредиты под гарантии государства. Я вчера встречался с народными депутатами для того, чтобы при принятии бюджета на 2018 год была внесена соответствующая строка для предусмотрения госгарантий. Такое обещание получил от народных депутатов, думаю оно будет выполнено. И большое внимание уделяет нашему проекту премьер-министр Владимир Борисович Гройсман. Он дал тоже соответствующее поручение правительству и Министерству финансов, так как это касается их линии.  

Що ж до питання кредитування європейськими банками, то рада директорів Європейського інвестиційного банку вже прийняла остаточне рішення про надання фінансування місту Харкову 160-ти мільйонів євро. У середині листопада остаточне рішення на таку ж суму ухвалить і Європейський банк реконструкції та розвитку. 

Ігор Терехов перший заступник Харківського міського голови 

Консультанты дали очень позитивную оценку нашему проекту и я уверен, что после такой презентации и оценки, мы уже перейдём к составлению соответствующей финансовых документов, дабы получить эти кредитные ресурсы. 

Реклама

А поделиться?