Елена Зайцева рассказала правоохранителям про последние секунды перед аварией2 ноября 2017, 15:39

 

Слідчий експеримент на вулиці Сумській призначено рівно на восьму годину вечора середи. Для його відтворення поліцейські перекривають ділянку дороги поблизу місця зіткнення «Лексуса» та «Туарега. Зі слідчого ізолятору у автозакі привозять Олену Зайцеву. За кілька хвилин її виводять зі спецмашині.

До однієї з рук Зайцевої прикутий металевий ланцюжок, який веде до поліцейської. Головну підозрювану, беруть у кільце правоохоронці. Поруч чимало харків’ян, які також цікавляться ходом розслідування резонансної справи. Захист Зайцевої та слідчі не хочуть, аби будь що було чутно. 

— Я вас попрошу, кто не участвует в следственном эксперименте станьте на тротуар, потому что сейчас начнется движение — для безопасности! 

На місце аварії підгоняють дві автівки – копії потрощених іномарок. Чорні «Лексус» та «Туарег».  Останній паркують на Бурсацькому узвозі. Авто схоже на машину Зайцевої неподалік від автотранспортного технікуму. Це вже другий слідчий експеримент, що проводять правоохоронці. Геннадій Дронов — водій Таурегу, другий учасник подій, якій наразі проходить по справі як свідок, на відтворенні відсутній. В наявності лише Олена Зайцева. Вона сідати за кермо відмовилася. Йшла поруч та показувала, як їхала у той вечір.

— Саша, давай убирай с дороги! 

Олена Зайцева спочатку ховає обличчя під капюшоном, нахиляє голову голову та ледь ворушить губами. Проте за кілька хвилин починає активно жестикулювати та відповідати на питання слідчих. Ті в свою чергу виміряють майже кожен метр дороги до місця зіткнення. Відстань від машини до бордюра.  

— Только станьте так напротив от меня. Напротив колеса. 

На цьому експеремент, що тривав близько двох годин, правоохоронці завершили. Від будь-яких коментарів захист Зайцевої відмовся.

— Как себя чувствует Лена? Как все прошло? Вы довольны?!

— Я не даю комментариев! 

Слідчі з журналістами теж не багатослівні. Проте зазначають, що друга спроба відтворити події тієї жахливої аварії, що забрала життя вже 6 людей, їм вдалося.

Ігор Волков слідчій по справі

— Проводился следственный эксперимент для уточнения показаний подозреваемой. Это все что я могу сказать пока. 

— Вы должны были установить скорость, место столкновения?

— Все обстоятельства происшествия по показаниям подозреваемой. Что она могла показать, она показала.

— Подозреваемая стала давать показания? Она же отказывалась?

— Да, она давала сегодня показания. 

Рух транспорту було відкрито відразу. Тільки но всі учасники слідчого експерименту залишили місце його проведення. Олену Зайцеву відвезли назад до ізолятору тимчасового утримання. Результати двох слідчих експериментів правоохоронці обіцяють надати згодом. 

А поделиться?