Екс-журналістку «Українського тижня» Валерію Бурлакову, яка служить в АТО, оштрафовано за «самоволку»Сьогодні, 12 липня, у Чугуївському міському суді Харківської області відбувся розгляд справи щодо колишньої журналістки «Українського тижня», командира мінометного розрахунку 54-ої бригади Збройних Сил України (ЗСУ), молодшого сержанта Валерії Бурлакової, яка нині служить у зоні АТО


Пані Валерія обвинувачена за статтею 407 Кримінального кодексу України «Самовільне залишення військової частини або місця служби», а саме частини 4, де зазначено: «Самовільне залишення військової частини або місця служби, а також нез’явлення вчасно на службу без поважних причин, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану, вчинене особами, зазначеними в частинах першій або другій цієї статті, – караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років».

Пані Бурлакова визнала свою вину та уклала угоду зі стороною обвинувачення. Розглянувши матеріали справи, судом визнано Валерію Бурлакову винною та призначено покарання у вигляді штрафу 8,5 тис грн.

Відеозапис судового засідання розміщено на каналі «Судова влада України» у YouTube.

Це було друге засідання по справі пані Бурлакової. 29 червня, напередодні першого засідання, дівчина на своїй сторінці у Facebook так прокоментувала «самовільне залишення військової частини»:  

«… У мене теж завтра суд:) за те, що з полігона, де людей тупо маринували у наметах, я після численних спроб перевестися просто поїхала назад на передову, а потім – за черговим відношенням на переведення в АТО. Бо в моїй країні війна. Ми вже звикли до цього абсурду. Але інколи, чесно, хочеться трохи перефразувати рядок Юнгера: …загинути б ще у 2014 році разом з першими добровольцями… Просто щоб не бачити це все».

Учора, 12 липня, вона повідомила про голодування.

«Детектор медіа» звернувся до пані Валерії по коментар.

Реклама

А поделиться?