Екс-директор департаменту Харківської ОДА, який отримав статус біженця в РФ, засуджений заочно до 8 років в’язниці

Февраль 16, 2019 09:00



07:54 16.02.2019

Дзержинський районний суд Харкова заочно визнав екс-директора департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури облдержадміністрації (2012-2015 рр.) Романа Гриву винним у привласненні коштів і службовому підробленні, скоєному за попередньою змовою групою осіб (ч.4, 5 ст.191, ч.2 ст.15 ч.5 ст.191, ч.2 ст.28 ч.2 ст.366 КК України).

«Екс-чиновника засудили до 8 років ув’язнення з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на 3 роки зі штрафом і конфіскацією майна. Крім того, суд задовольнив цивільний позов прокурора. Засуджений має сплатити до держбюджету майже 1,3 млн.грн», — повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області.

Як було встановлено, Р.Грива з квітня до листопада 2013 року уклав 3 договори з приватною фірмою на реконструкцію очисних споруд, капітальний ремонт теплотраси та будівництво свердловини. З метою привласнення коштів чиновник вступив у змову з директором фірми і створив умови для того, щоб саме ця фірма перемогла в тендері на проведення ремонтів. В акти виконаних робіт за цими договорами вносилися завідомо неправдиві відомості щодо обсягу та вартості робіт. Деякі з виконаних послуг взагалі значилися тільки на папері.

Загальна сума привласнених таким чином коштів склала майже 1,3 млн.грн.

Як повідомлялося, 3 квітня 2015 року начальник Головного управління МВС України в Харківській області Анатолій Дмитрієв повідомив про те, що Р.Грива є підозрюваним у справі про розкрадання бюджетних коштів і оголошений у розшук.

«Слідчі повідомили про підозру екс-директору департаменту ЖКГ Гриві Роману в ч.4 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем — ІФ), ст.364 (зловживання владою або службовим становищем — ІФ) і директора ТОВ «Комунтрест» Блакитному Олександру. Наразі слідчі оголосили їх у розшук», — сказав А.Дмитрієв.

Восени 2015 р прокуратура Харківської області підготувала і направила в Генеральну прокуратуру України повний пакет необхідних документів для екстрадиції з Російської Федерації Р. Гриви, який на той момент вже перебував у міжнародному розшуку.

У листопаді 2016 р Дзержинський райсуд Харкова задовольнив клопотання прокурора про проведення спеціального судового (заочного) провадження у справі щодо Р.Гриви, який на той час вже отримав статус біженця в Російській Федерації, знаходився в міжнародному розшуку з метою арешту з ініціативи НЦБ Інтерполу в Україні і переховувався від суду.

Матеріали справи стосовно директора ТОВ «Комунтрест» нині розглядає суд.

 

 

А поделиться?