Економія на опалені — у 3 рази, безпека ліфтів і що робити, аби менше платитиПісля таких зустрічей, як в Харкові, хочеться жити і вірити, що в нашому житті і в Україні все можна змінити.

І не по команді зверху, а брати владу у свої руки спочатку в окремому багатоквартирному будинку, управляти колективно.

До речі, внески на утримання свого будинку у кілька разів менше, ніж там, де все нічийне і ми обурюємося цифрами на квитанції.

Що вразило найбільше в ОСББ

У Чернігові  знав про непросту ситуацію з безпекою і відповідальність за безпеку ліфтів у багатоповерхових будинках. Під час прес-туру до ОСББ «Альма-Центр» у Харкові звернув увагу на  зміну мислення у свідомості людей, які є власниками.

Голова правління ОСББ Юлія Самойлова розповіла історію: співвласники затвердили  кошторис витрат на рік, а через кілька  днів прийшли спеціалісти з ліфтів, оглянули їх  і сказали:

-Небезпечно, треба зробити те-то і те-то, і на це потрібна кругленька сума.

Голова скликала правління і  доповіла:

-У нас проблеми з ліфтами, — і зачитала висновок експертів.

Правління  висловилося, більшість сказала, що треба збори скликати , знов затверджувати кошторис. Хай, мовляв наступного року відремонтуємо.

-Добре, — сказала голова правління, — тоді поставте підписи, що переносимо ремонт  наступний рік.

Отоді-то члени правління і замислилися про відповідальність: а раптом щось станеться з ліфтом і цей підпис дасть право сісти до в’язниці?

І вирішили гроші виділити  на ремонт ліфтів — пішли по квартирах, аби пояснити людям, що ремонт ліфтів потрібен.

Енергоефективність і тепло утричі дешевше

Багато років співвласники будинку слідкували за різними державними  програми і утеплювали свій будинок, щоб він якомога довше затримував тепло. Ось що розповідає  голова правління  Юлія Самойлова:

<br>

Секрети економії: скільки, чого і кому

Але чи не найголовніше  — це витрати. Кожен з нас, хто має свою квартиру чи будинок, хоче знати: скільки треба платити за кожну послугу і як на чому можна економити.

Живучи в багатоквартирному будинку, в якому нема ОСББ, ми сплачуємо стільки, скільки нам приносять у квитанції.

Ставши співвласниками будинку, ми можемо на все поставити  прилади обліку і самі на загальних зборах визначати: який внесок робити для утримання будинку в комфортному і безпечному  для нас стані.

 

Сміттєпровід ліквідували і заробляють

Голова  ОСББ «Альма-Центр» розповіла нам, журналістам,  і про те, як в її будинку поступово відмовилися від сміттєпроводу і побачили, що роздільний збір сміття  у будинку незабаром  запрацює. Принаймні передумови для його уже створили.

Юлія Самойлова і правління  ОСББ постійно придумують, як зробити  так , щоб утримання будинку  для співвласників обходилося дешевше. Бо копійка до копієчки дає змогу меншу частину бюджету кожної сім’ї направляти  на внески для утримання будинку:

Корисні посилання

Це не остання  публікація не теми ОСББ. Але люди, яким це цікаво, і вони хочуть самі собі створити робоче місце і зробити корисне для свого будинку, мусять знати: з чого почати і як робити.  

Адже 1 липня 2016 року  — це тільки старт у пошуку управителя  вашого будинку. І треба щоб він сам у ньому жив і переймався його проблемами та був господарем.

Тому для вас будуть корисні посилання, які  ми, журналісти, одержали під час перебування у Харкові на тренінгу  «Головне про енергоефективність». Адже у нас, в Україні,  діє Проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Є і сайт, де ви зможете знайти відповіді на будь-які запитання:

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ: ЩО РОБИТИ І ДЕ ВЗЯТИ ГРОШІ?

НАШ БУДИНОК — НАША ВЛАСНІСТЬ

ЯК СТВОРИТИ  ОСББ? 

УПРАВЛІННЯ БУДИНКОМ: ЯК РЕАЛІЗУВАТИ СВОЇ ПРАВА

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ У БУДИНКУ

І головне, щоб було бажання реально вплинути на суму своєї платіжки.

Владислав САВЕНОК    Фото автора

На фото: прес-тур до ОСББ «Альма-Центр»  у Харкові 

А поделиться?