«Дорога на Схід»: фестиваль в Ізюмі об’єднає Слобожанщину і Донбас18 та 19 серпня в Ізюмі та селі Іванівка Харківської області відбудеться музично-літературний фестиваль «Дорога на Схід». Організатори прагнуть привернути увагу до туристичної привабливості регіону, адже Ізюм не лише прифронтове місто, а й культурний центр із давніми традиціями.

«От ми всі говоримо про Донбас: всі їздять на Донбас, допомагають Донбасу… Зрозуміло, що чим ближче до лінії фронту, тим це важливіше. Але ми забуваємо про таку просту річ, що, скажімо, райцентри Харківщини потребують не менше нашої уваги і підтримки», — вважає ініціатор заходу, письменник і благодійник Сергій Жадан.

Вперше фестиваль «Дорога на Схід» пройшов минулого року в Новопскові, Сватовому і Старобільську та зібрав понад 30 українських музикантів і літераторів.

Цього разу протягом двох днів гостей познайомлять з культурними ініціативами Харківської, Донецької, Луганської, Сумської областей, з представниками сучасного мистецтва — традиційного і фольклорного. На території облаштують кемпінг.

Також працюватиме ярмарок від місцевих майстрів.

«Хочеться, щоб на ярмарку можна було купити найцікавіші речі, які можна знайти на українському Сході, —  говорить співорганізаторка фестивалю Марина Богун. —  Креативна економіка — це те, що виводить регіони на якісно новий рівень. Культурні проекти, екотуризм, локальне креативне виробництво — Харківщина усім цим багата, та хочеться іще нового поштовху».

За словами організаторів, підготовка фестивалю потребує додаткових коштів — до ініціативи можуть доєднатися небайдужі.

«Якщо ми зберемо більше, ніж нам необхідно, ми спрямуємо залишок коштів на допомогу дітям в інтернатах східних регіонів України, – говорить виконавча директорка Благодійного фонду Сергія Жадана Ірина Куніцина. – Фінансові звіти ми опублікуємо на сайті та в соцмережах».

Куди піти, що подивитись, що послухати?

День 1. Локація — Фазенда «Виноград», село Іванівка

18 серпня о 19:00 програму розпочне «Лінія Маннергейма» — музично-літературний проект Сергія Жадана, Олега Каданова та Євгена Турчинова. Продовжить вечір вистава Юрія Андруховича «Альберт, або Найвища форма страти».

День 2. Локація — місто Ізюм

19 серпня з 12:00 до 23:00 працюватимуть три сцени: у кінотеатрі «Спартак» виступатимуть поети Люба Якимчук, Артем Полежака, Юрій Андрухович, Олексій Чупа та Дмитро Лазуткін; поряд із ярмарком буде можливість послухати етноколективи, зокрема «Муравський шлях»; на головній сцені біля Сіверського Дінця виступатимуть гурти «Тартак», «The Вйо», «Шана», «Жадан і собаки».

У межах фестивалю на площі Джона Ленона в Ізюмі презентують мурал із музикантом, а також документальний фільм харківського режисера Володимира Чистиліна за участі Віктора Маринчака — «По ком звонит колокол», або «Фауст Гете».

Як дістатися місця?

До майданчиків проведення заходів планується організувати трансфер. Реєстрація на місця в автобусі та кемпінгу розпочнеться у липні.

Додаткова інформація на сайті та на офіційній сторінці фестивалю у Facebook.

Музичним колективам, які бажають виступити, потрібно написати на zhadancharity@gmail.com.

Організатори:

Благодійний фонд Сергія Жадана

Харківська обласна державна адміністрація

Ізюмська міська рада

«Райффайзен банк Аваль»

«PR-агентство Bagels & Letters».

Постійний інформпартнер Благодійного фонду Сергія Жадана: медіапроект «Накипело».

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

А поделиться?