До харківського Вертеп-фесту долучилися 100 колективів з усіх регіонів УкраїниУ центрі Харкова відкрився 3-й всеукраїнський фестиваль вертепів «Вертеп-фест-2019».

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу с місця події.

Понад тисяча учасників фестивалю пройшли центром міста від площі Конституції до площі Свободи — під українські народні пісні у виконанні духового оркестру, з українськими прапорами, різдвяними зірками, у костюмах казкових персонажів.

Голова Харківської ОДА Юлія Світлична наголосила, що традиційний фестиваль, започаткований на Харківщині три роки тому, розширює свої кордони. «Майже 1500 учасників, 100 колективів з усіх регіонів України на більш ніж 60 локаціях подарують харків’янам гарні пісні, надихнуть традиціями та порадують гарними побажаннями на 2019 рік», — зазначила вона.

Вертеп-фест-2019 у Харкові / Фото В’ячеслава Мадієвського

Усі учасники свята заспівали на площі гімн України, а потім а-капела колядку «Нова радість стала» — у тисячу голосів. Прикметно, що організатори відслідковували час, адже колядку також заспівали у 30 містах України та за кордоном — у 9 містах Великої Британії, Австрії, Німеччині, Нідерландів, Франції та Польщі.

Читайте також: Велетенські фігури й колоритні забави: як на Тернопільщині святкуватимуть Маланку

Зараз на площі Свободи та інших майданчиках міста просто неба лунають різдвяні щедрівки, у тому числі, у виконанні учасників обласного фестивалю «Святовид», який відомий аутентичним виконанням щедрівок Слобожанщини, закликають на свої вистави вертепні герої, пригощають смаколиками численні кафе.

Порядок у центрі міста забезпечують 300 поліцейських. Інцідентів немає.

13 січня у рамках фестивалю відбудуться виступи вертепних колективів на центральній сцені Центрального парку імені Горького, на арт-заводі «Механіка» та різних локаціях по місту Харків. Учасники дійства також завітають до лікарень, військового шпиталю, дитячих будинків та інших соціальних установ.

А поделиться?