До господарського суду Харківської області відрядять суддю з ЛуганщиниВища рада правосуддя розглянула питання щодо внесення Президентові України подання про відрядження суддів.

До Вищої ради правосуддя надійшло подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з рекомендацією на відрядження судді господарського суду Луганської області Тацій Олени Владиславівни до господарського суду Харківської області для здійснення правосуддя строком на 6 місяців у зв’язку з виявленням надмірного рівня навантаження у суді.

«З матеріалів подання вбачається, що наявні визначені законом обставини для відрядження судді до господарського суду Харківської області, рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України обґрунтоване та прийняте відповідно до встановленого порядку», – зазначив Вадим Беляневич.

Згідно з пунктом 1 розділу IV Порядку відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 24 січня 2017 року № 54/0/15-17, Державна судова адміністрація України повідомила Вищу раду правосуддя про відсутність необхідності перерозподілу видатків на утримання судів.

З огляду на зазначене Вища рада правосуддя ухвалила внести подання Президентові України про відрядження судді господарського суду Луганської області Тацій Олени Владиславівни до господарського суду Харківської області строком на 6 місяців для здійснення правосуддя.