Діва Марія, янголи та Ірод: у Харкові відбувся «Вертеп-фест 2020» (відео, фото)На майдані Свободи зібралися учасники “Вертеп-фесту” з різних областей України.

35-річний Іван приїхав з Івано-Франківська. Чоловік зізнається, що жодного разу не пропустив такий захід у Харкові. На свято вбрався в костюм Ірода, який пошили ще 15 років тому, а корону та щит вилили з металу.

Іван Вацеба, учасник фестивалю «Вертеп-фест 2020» з Івано-Франківська

Якщо взяти по моєму костюму, то це є костюм Ірода, там он костюм воїна. По сценарію ми прийшли для того, щоб знищити новонародженого Ісуса, бо він був загрозою для світського царя Ірода.

Цьогоріч до міста приїхали більше півсотні творчих колективів, а у святковій ході взяли участь понад 1000 українців.

Ніколь Костенко, кореспондентка

Сьогодні частина майдану Свободи та вулиці Сумської перекриті для руху транспорту на півгодини. Адже нею учасники вертеп-фесту зараз прямують до парку Горького. Там всі вони одночасно заспівають колядку “Нова радість стала”.

Василь Горбанюк приїхав разом із своїм творчим колективом з Івано-Франківської області. Розповідає, що на Гуцульщині колядники ходять із триметровою трембітою. До Харкова музикант привіз зменшену копію інструменту.

Василь Горбанюк, учасник фестивалю «Вертеп-фест 2020» з Івано-Франківської області

Це є колядницький ріг. Він сповіщає, коли ми колядуємо в оселях у себе на Гуцульщині, трубимо у роги. Сповіщаємо, що прийшли колядники і сповіщаємо про народження Ісуса Христа.

Із незвичним музичним інструментом на фестиваль прийшов і Назар Божинський. За його словами, цю ліру він зробив власноруч 3 роки тому за старовинними технологіями. На ній чоловік грає полтавські колядки та меланки.

Чоловік пояснює, що всередині інструменту є овеча вовна. Саме завдяки цьому матеріалу й з’являється звук. Періодично ліру треба намащувати каніфоллю та замінювати запасні частини. Вони зберігаються у невеликій скриньці всередині інструменту.

Назар Божинський, учасник фестивалю «Вертеп-фест 2020» з Харківщини

Цей варіант саме наш, харківський, полтавський, та й на поділі схожі такі ліри. Всередині тут колесо, яке треться об три струни, а кнопочки оці, клапи, натискають на центральну струну та міняють мелодію.

У “Вертеп-фесті” взяли участь діти та підлітки. 15-річна Стефанія обрала образ Діви Марії.

Стефанія, учасниця фестивалю «Вертеп-фест 2020» з Донецької області

Все дуже добре. Коли співали «Нова радість стала» таке щось добре на душі було. Таке, що ми не одні тут, що все добре. Адже ми бога славили.

За словами організаторів, фестиваль проводиться в Харкові 4 рік поспіль. Головна його мета – об’єднання українців та підтримка народних традицій.

Олена Рофе-Бекетова, керівниця фестивалю «Вертеп-фест 2020»

Ще сьогодні окрім нас співають з нами співають понад 50 міст України. А також до нас приєднуються європейські країни. Сьогодні тисяча є, але до нас зараз і виші приєднуються й приєднуються харків’яни, які не були учасниками фестивалю.

Продовжилося гуляння у парку Горького виступами вокальних та танцювальних колективів.