День памяти и примирения. На Мемориале славы возложили цветы и почтили подвиг участников войны8 мая 2017, 17:08

 

Пам’ять про загиблих та шана живим. На Меморіалі слави у Лісопарку пройшло покладання квітів з нагоди Дня пам’яті та примирення. Це свято відповідно до наказу Президента започаткували у дві тсиячі п’ятнадцятому році. Його прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

На Меморіалі слави у Лісопарку багатолюдно. Ветерани, керівництво міста та області, духовенство, військові, діти. Всі прийшли вшанувати загиблих під час війни.

Ігор Маліцький учасник війни 

Сегодняшний праздник для меня и моих товарищей — второй День рождения. Если бы не этот праздник, а у меня четыре внука, четыре правнука, их бы не было. Это праздник нас, стариков, которые спасли Европу. Знаете, есть песня украинская — «де була б ти сьогодні Європа, якби не ми…»

Сергій Бабій учасник АТО 

Нигде нет такой возможности оценить тишину, как в мирном городе. Из поколения в поколение это должно передаваться, потому что если мы не помним это вчера, мы наступим на те же грабли завтра.

Далі всі разом поклали квіти, пройшла хвилина мовчання, пролунав гімн. 

Цей день дає можливість відчути які втрати понесла Україна у Другій світовій війні, відзначила голова облдержадміністрації Юлія Світлична. Героїзм українського воїна має об’єднати всіх.

Юлія Світлична голова Харківської облдержадміністрації

Це особливе свято для кожної української родини, тому що немає в Україні жодної родини, яка б не мала історичних і трагічних подій, пов’язаних із Другою світовою війною. Мені надзвичайно приємно, що сьогодні, а також завтра ми будемо спілкуватися з ветеранами і будемо відзначати ті гарні хвилини, які сьогодні ми маємо разом з ними. В області запроваджується комплексна програма щодо підтримки ветеранів Другої світової війни і ми наразі будемо робити все задля того, аби забезпечувати і надавати всіляку підтримку тим, хто приймав участь у бойових діях.

Ветерани розповідають, у Харкові, як ніде, їх поважають та цінують, вони це відчувають не тільки у свята.

Петро Конюшенко учасник війни 

От маленького до взрослого, и до пожилого, среднего возраста все останавливаются, благодарят и говорят спасибо, значит это признак того, что чтят, уважают 01.50 

Вшанування ветеранів, каже перший заступник міського голови Ігор Терехов, пройдуть у всіх районах Харкова. 

Ігор Терехов перший заступник Харківського міського голови 

В Украине каждый шестой погиб от рук фашистов. Каждого шестого не досчитались родные и близкие и это, действительно, трагедия. И мы отдаем сегодня дань памяти и низко кланяемся тем людям, которые добыли, ой, какую нелегкую победу. Победу, которая дала нам жизнь, победу, которая дала нам, действительно, импульс для того, чтобы мы создавали, созидали.