Дело голое! В материалах дела нет никаких вещественных доказательств — адвокаты Кернеса3 июля 2017, 17:11

 

Сьогодні у Київському районному суді Полтави відбулось чергове засідання в справі Харківського міського голови. Прокурор Гонілов, який вимагав відсторонити суддю Антонова від спави, що третій рік розглядається в суді, на сьогоднішнє засідання не приїхав. Не прибув і один з потерпілих. Та це аж нікок не завадило засіданню. Розгляд справи продовжився під головуванням Антонова.

Всупереч заяві з боку держобвинувачення про його відвід,  — суддя Антонов сьогодні продовжив розгляд справи, що інкримінують Геннадію Кернесу та двом його охоронцям. Спробували допитати решту свідків сторони обвинувачення. Та з десятка, що залишилися — до Полтави приїхав лише один, та і той, як виявилось, даремно.  

— Що вам відомо по даній справі, як ви стали свідком, що ви можете сказати і повідомити суду?

— Ну по даній справі мені невідомо нічого. Я якби ще в прокуратурі в Харкові доводив. 

Прокурори скаржаться, що викликати на судове засідання своїх же свідків стає для них справжнім випробуванням. Тому знову подають клопотання про примусовий привід. А до тих, хто проігнорував виклики, застосувати санкції. Адвокати Геннадія Кернеса зі стороною держобвинувачення категоричні не згодні. 

Олександр Гунченко адвокат Геннадія Кернеса 

Я возражаю и против привода, и против применения к свидетелям  мер процессуального воздействия за неявку на судебное заседания. Они не виноваты, прокуратура, как ей и положено, пусть доставляет всеми возможными законными сюда способами. Деньги дают, транспорт обеспечивают, как угодно. Это же их свидетели. 

Захисники Геннадія Кернеса обурені і тим, що до цього часу вони не мають доступу до доказової бази. А це, наголошує Лідія Ізовітова, позбавлає їх підзахисного права на захист. 

Лідія Ізовітова адвокат Геннадія Кернеса 

У матеріалах справи немає жодного документу, у матеріалах справи немає жодного висновку експертів, у матеріалах справи немає жодних речових доказів. І в зв’язку з цим справа — гола. Це те, що ми чуємо. Приходять свідки, які нічого не бачили, нічого не чули. І два роки ми слухаємо одне і теж.       

Тому сторона захисту просить суд, щоб прокурори нарешті надали докази, а не лише писали, що вони є.

Олександр Гунченко адвокат Геннадія Кернеса 

Прокуратура, по мнению стороны защиты, давно должна была уже суд снабдить доказательствами, суд и участников процесса снабдить, теми доказательствами, которыми они собираются доказывать виновность. До настоящего время этого не произошло. И, собственно, это ходатайство направлено на то, чтобы прокуратура зашевелилась и чтобы все-таки эти доказательства в суд предоставила. Мы надеемся на это.

Клопотання прокуратури щодо примусового приводу свідків суддя таки відхилив. В суді оголосили перерву на три тижні. Прокурори нарешті повинні надати хоч якість докази.  

А поделиться?