ЦВК зняла кандидата від «Слуги народу» на окрузі, де балотується екс-соратник Порошенка ГрановськийЗнято з реєстрації чоловіка, в якого підозрювали подвійне громадянство.

У Київському районі Харкова в окрузі №169 знято з реєстрації кандидата в народні депутати від партії «Слуга народу» Олександра Куницького. Таке рішення схвалила Центральна виборча комісія України.

Більше про: Парламентські вибори

Підставою стала скарга від одного з учасників виборчого процесу щодо порушення Куницьким виборчого законодавства. ЦВК знайшла підтвердження озвученим претензіям у даних Держприкордонслужби і встановила, що кандидат виїжджав за межі України на 264 днів, що перевищує дозволений законом період у 90 днів. Зауваження Куницького про об’єктивні причини відсутності Центрвиборчком до уваги не взяв, бо не кандидат не надав доказів на їх підтвердження.

Таким чином, «комісія частково задовольнила зазначену скаргу та скасувала реєстрацію кандидата в народні депутати України Куницького, висунутого політичною партією «Слуга народу», в окрузі №169 на позачергових виборах народних депутатів України від 21 липня 2019 року». В тому ж окрузі балотується шляхом само висування народний депутат Олександр Грановський, який до останнього часу входив до фракції Блоку Петра Порошенка. У травні Грановський, якого називали «куратором» Порошенка в судах, вийшов із БПП. За інформацією ЦВК, скаргу на Куницького подавав не Грановський, а інший кандидат.

Читайте також:

Солідарність з обмеженнями. Як і з ким Порошенко піде в Раду і чому в списку немає Грановського

Водночас Куницькому раніше закидали наявність громадянства Ізраїлю паралельно з українським підданством. Інформацію про це Центрвиборчком почав перевіряти наприкінці червня. Сам кандидат подвійне громадянство заперечував.

ВідеоЦВК зняла з виборів одіозних кандидатів — Клюєва та Шарія

За таке рішення щодо екс-глави Адміністрації президента Януковича та проросійського блогера з його партією всі члени ЦВК голосували одноголосно. Аргументом проти Клюєва стало те, що, за даними СБУ, він виїхав за межі України ще 2014 року. Щодо Шарія — є лист СБУ, який засвідчує, що він виїхав з України у січні 2012 року і не повертався, а в липні того ж року Нідерланди проінформували Генпрокуратуру, що там Шарій у статусі біженця.  

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради. Юридична підстава ухвалення такого рішення – від 2016 року не існувало парламентської коаліції.

Через місяць, 20 червня Конституційний суд України визнав оголошення виборів законним. Із відповідним поданням щодо конституційності президентського указу звернулись народні депутати від «Народного фронту». На думку суддів, через внесені до Конституції змін з приводу формування коаліції і відсутності правового регулювання був створений конфлікт між президентом і Верховною Радою. Таким чином, розв’язати суперечності можуть тільки вибори.

Вибори проходитимуть за змішаною системою: половина парламенту обиратиметься за списками, а інша — за мажоритарними округами. У бюлетені з партіями будуть 22 політичні сили. Загалом за депутатське крісло змагатимуться понад п’ять тисяч кандидатів.

Центральна виборча комісія для проведення позачергових виборів у Верховну Раду замовила понад 63 млн бюлетенів, які виготовить «Поліграфічний комбінат «Україна». Бюлетені розраховані на 31 мільйон виборців. Їх замовили вдвічі більше, бо кожен виборець отримає по два папери – один для голосування за партію, другий – за мажоритарного кандидата. Крім того, ЦВК спростила механізм тимчасової зміни місця голосування, що з собою треба мати тільки паспорт, аби бути включеним до Реєстру виборців і на місці заповнити заяву. Складнощі можуть бути лише для людей, які не мають місця реєстрації взагалі. За статистикою, в Україні таких мешкає понад 980 тисяч. Їх до списку виборців не вносять, але віддати голос вони можуть. Зокрема, можна звернутися до центру обліку бездомних громадян і там буде визначена реєстрація в цьому закладі і можна буде проголосувати. Пам’ятайте, що змінити місце голосування можна до 15 липня.