Через п’ять днів Харків може залишитися без водиПро це в ефірі «Громадського радіо» розповіла віце-президентка Української асоціації водоканалів Ольга Бабій.

Вона пояснила, що водоканали, будь-які підприємства і компанії можуть тримати лише місячний запас хлору. Ця речовина є вибухонебезпечною, і тому зберігати її в величезних обсягах не можна.

Нагадаємо, «Дніпроазот», який виробляє рідкий хлор та соляну кислоту у місті Кам’янське Дніпропетровської області, зупинився 15 червня. Причиною стала збитковість підприємства. Після зупинки «Дніпроазоту» водоканали в усій Україні перестали отримувати від підприємства хлор для очищення води. У деяких із них ситуація критична. Наприклад, у районах Запорізької області запасу хлору майже не лишилося, тому там уже зменшили тиск води у кранах.

В Івано-Франківську, Львівській та Житомирській областях водоканали мають власні установки з вироблення речовин для очищення води. Вони можуть частково компенсувати відсутність хлору з «Дніпроазоту».

Компанії, які використовують під час виробництва напоїв рідкий хлор та соляну кислоту для очищення питної води, можуть бути змушені призупинити виробництво.

У Миколаєві з 10:00 16 липня водопостачання абонентам МКП «Миколаївводоканал» знижено у зв’язку з мінімальним запасом рідкого хлору для знезараження питної води.

А поделиться?