Центр «Семья» — успешно работает. А «Социальный отель» готовится к отрытию

Октябрь 23, 2017 17:3523 октября 2017, 15:22

 

А у Харкові готуються до відкриття «Соціального отелю». Сьогодні там побували німецькі партнери, спільно з якими власне кажучи і реалізується цей проект. І доречі не єдиний. Так у Першій столиці за підтримки німецького уряду було побудоване модульне містечко для переселенців, соціальний центр «Сім’я» і зараз ведеться ще капітальний ремонт у центрі реінтеграції для осіб, які не мають постійного місця проживання.

На Валентинівській 23-Г роботи щодо облаштування «Соціального готелю» вже на завершальній стадії. Залишилось тільки впорядкувати прилеглу територію. А от у середені практично все готове для прийняття мешканців. Це буде перший в Україні комунальний заклад соціального напрямку, де тимчасово, до півроку, зможуть перебувати харків»яни, які за тих чи інших обставин потрапили у скрутне життєве становище. Тут передбачено все: окремі кімнати, санвузли, кухні, пральня і все з пристосуваннями для людей з інвалідністю — повсюду пандуси та спеціальні поручні. Реалізація цього проекту у Харкові стала можливою завдяки спільній роботі з німецькою компанією «GIZ». Сьогодні німецькі партнери ознайомились с ходом робіт на об’єкті.

Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення 

11,5 миллионов гривен выделила немецкая сторона на капремонт помещений, оборудование, мебель, на всё, что внутри, а Харьковский городской совет выделил денежные средства на ремонт крыши, фасада, на благоустройство.

Соціальний центр «Сім»я», де може отримати допомогу будь-яка харківська родина — також спільний проект міської влади і компанії GIZ. Всі внутрішні ремонтні роботи тут також взяли на себе німецькі партнери, роботи зовні — харківська влада. Кошторис — близько мільйони гривень від кожної сторони. На сьогодні центр вже відкрито і він успішно працює. Що на власні очі і побачили німецькі партнери. 

Йохен Гаулі міжнародний експерт 

Ми сьогодні змогли самі переконатися, як Харків піклується про всіх, хто проживає у місті. При цьому на перший план ставиться співіснування та інклюзія. Ми просто хочемо вас привітати з тим, наскільки прекрасно ви це все змогли реалізувати. І ось цей центр «Сім»я» — наочний приклад. Адже він не тільки для переселенців, а й для звичайних родин, а це і є співіснування різних груп населення. Все, що ви робити — просто чудово. 

Але роботи ще вистачає, зазначають міські владники. Адже майже 70% з числа внутрішньо переміщених осіб виказали бажання залишитися у Харкові. Тож постає питання і щодо забезпечення їх житлом, і щодо працевлаштування. Так в стадії обговорення — реалізація ще одного проекту, за умови згоди німецьких партнерів. А саме створення центру для переселенців «Нові перспективи», де буде надаватися допомога з різних питань. 

Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення 

Мы стараемся проводить такие мероприятия, которые бы объединяли людей, знакомили между собой. Создаём условия взаимной поддержки и понимания, это всё очень важные моменты, на которые действительно нужно обращать внимание исключительно ради блага и социального спокойствия территориальной громады в целом. 

А поделиться?