Білі плями справи про ДТП у Харкові: чому родичі жертв упевнені, що Зайцеву «відмазують» у судіДо обвинувачення не потрапили важливі епізоди, а один із ключових свідків – зникла.

Що ближче до вироку в судовому розгляді про харківську ДТП на Сумській, то частіше хворіє обвинувачена водійка Lexus Олена Зайцева. Лікар-нарколог, яка першою виявила в неї опіати, переховується від свідчень у суді, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

ЇЇ прізвище стало уособленням гучних і мажорних ДТП: 20-річна Зайцева за кермом дорогого Lexus виїхала на перехрестя на червоне світло врізалася в інше авто, а потім вилетіла в натовп на тротуарі. «Вона їхала просто не червоне. Навіть не уявляю, що з нею буде», — говорив на місці трагедії один із поліцейських. Ці кадри з камер показували лише в суді – перші хвилини після аварії. Зайцеву втішають друзі – хлопці, які приїхали майже одразу. Хто вони – досі невідомо. На записі чутно, що водійка на момент аварії була без документів, але цей факт прокурори і слідчі не врахували.

ВідеоДТП із багатьма невідомими. Чому затягується процес над Оленою Зайцевою

Як судять Зайцеву? Що ближче до вироку, то обвинувачена водійка частіше хворіє. Лікар-нарколог, яка першою виявила в неї опіати, може переховуватися вже в Прибалтиці, про це ТСН заявили її сусіди. Тим часом, адвокати Олени Зайцевої прагнуть довести, що висновки медиків про її наркотичний стан начебто сфабриковані. 

Бортовий комп’ютер Lexus завмер на швидкості 102 км/год. У справі швидкість позначена, як «не менше 80 кілометрів за годину». Адвокати потерпілих досі не можуть збагнути, чому у справі немає і того факту, що за кілька секунд до аварії швидкість Зайцевої була ще більшою – є запис, де вона перетинає подвійну лінію і начебто влаштовує перегони з водієм червоної машини. Його так і не знайшли. «Я сама не можу пояснити: чому це роблю я, а не прокуратура?», — дивується адвокат потерпілих.

Читайте також: Роковини трагедії: на місце ДТП у Харкові прийшли родичі загиблих і потерпілі для панахиди

Ще одна загадка в справі: чому прокурори не враховують висновки лікарів щодо наркотичного стану Зайцевої. Сторона обвинувачення наявність опіатів у її сечі пояснила тільки тим, що це «характеризує особу водійки». Олена Федірко – лікар-нарколог, яка першою оглядала Зайцеву, їй водійка заявила, що напередодні вживала «Пенталгин», а керувати транспортним засобом після таких ліків забороняється. Проте цього в суді медик не підтвердила, адже півроку тому чомусь звільнилася з роботи і зникла. Сусіди кажуть, що жінка боїться давати свідчення. «Вона до Прибалтики поїхала – це син сказав. Я його спитала, що всі шукають, де мама, і він так відповів. Можливо їй погрожують – ми не знаємо. А якби раптом Федірко померла, серцевий напад – скажіть, що тоді б закон не спрацював? Якщо вона описала ситуацію, що це було – чому це треба підтверджувати?», — дивуються сусіди лікарки.

Фотогалерея «Я віддала б півжиття». Як Зайцева вимолювала прощення в родичів загиблих в аварії у Харкові (3 фото)

13 грудня 2017, 13:14

Трійка ж адвокатів Зайцевої через рік після аварія вирішили довести, що медики сфабрикували висновки. «Наявність речовин в організмі і перебування людини у стані – це абсолютно різні речі, якщо неможливо встановити. Акт огляду і висновок не відповідають великій кількості інструкцій. І я вважаю, що підтвердженням недійсності цих документів є зникнення лікаря», — заявив один із юристів.

Читайте також: Роковини ДТП у Харкові: постраждала, що втратила чоловіка і сестру, прогнозує безкарність Зайцевої

У каяття Зайцевої ще на початку процесу потерпілі не повірили – вони наголошували, що її родичі працюють у прокуратурі та випрацювали цілий сценарій пом’якшувальних обставин. «Зараз працюють на те, щоби не спливли обтяжуючі обставини відносно наркотиків», — кажуть вони. Звернутися до сімей загиблих в роковини трагедії Зайцева відмовляється. «Вона не бажає давати інтерв’ю, ніколи не бажає, це її право, передбачене міжнародними нормами права», — говорить за неї адвокат.

Читайте також: Суд над Зайцевою перенесли і перевірять її здоров’я у СІЗО

Мати Зайцевої на питання ТСН теж відмовчується. На суд зазвичай вона приходить разом з подругою доньки – пасажиркою Lexus. Максимальний термін, який загрожує Зайцевій за ДТП, складає 10 років тюрми.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

А поделиться?