Аварія у Харкові: нарколог розповів про опіати, котрі знайшли в крові водійки LexusНавіть отримані з ліків, вони унеможливлюють керування транспортним засобом.

Опіати, котрі виявлені експертизою в сечі підозрюваної в резонансному ДТП у центрі Харкова Олени Зайцевої, можуть з’явитися в організмі тільки двома шляхами – внаслідок прийому специфічних ліків або вживання наркотиків. Про це розповів лікар-нарколог Андрій Корець, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

З його слів, у медицині опіатні препарати застосовують як дуже сильне знеболювальне при тяжких, часто невиліковних хворобах, а також після складних операцій і тяжких травм, що супроводжуються хронічним болем. Однак вживання і дозування цих препаратів має перебувати під контролем лікарів, а сучасні заспокійливі препарати опіатів не містять.

ВідеоНарколог роз’яснив, що таке опіати, і чи можуть вони впливати на свідомість людини

«В інструкціях чітко вказують, що вони загальмовують реакцію людини і можуть визивати процеси, які відповідають за порушення координації, сонливість і таке інше. За кермо сідати неможна, це заборонено інструкцією вживання препаратів», — заявив Корець.

Читайте також: Смертельна ДТП у Харкові: суд обрав запобіжний захід підозрюваній Зайцевій

Як повідомлялося, у п’ятницю, 20 жовтня, під час суду над Оленою Зайцевою, яка скоїла смертельний наїзд на пішоходів, сторона обвинувачення заявила, що в організмі підозрюваної були виявлені опіати. Відповідний документ прокурорам надали просто у залі суду. Захист попросив три години для аналізу документів, оскільки, за словами адвоката Зайцевої, позитивних аналізів на опіати вона не бачила. Після клопотання захисниці Зайцевої щодо перенесення судового засідання на іншу дату задля повторного відбору аналізів, прокуратура заперечила. За словами сторони обвинувачення, Зайцева одразу через годину після аварії приймала Анаприлин для зниження тиску, який на той момент становив 135 на 80.

А поделиться?