Апеляційний суд майже на місяць скоротив термін арешту підозрюваному в сепаратизмі соратнику МедведчукаАпеляційний суд Харківської області скоротив термін утримання під вартою голові Харківської територіальної ради руху Український вибір — Право народу Андрію Лесику, підозрюваному в сепаратизмі, передає Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу прокуратури Харківської області.

«Апеляційний суд скоротив термін запобіжного заходу майже на місяць: було до 30 березня, стало до 2 березня. Ми не знаємо, чому прийнято таке рішення. Сьогодні зачитували тільки резолютивну частину. Наступного тижня ми плануємо звернутися до суду з клопотанням про продовження запобіжного заходу», — розповіли у відомстві.

Крім того, в прокуратурі Харківської області відзначили, що суд не прийняв рішення про зміну запобіжного заходу.

«Запобіжний захід залишився колишнім, а це значить, що апеляційний суд вважає його законним за своєю суттю», — пояснили у відомстві.

Нагадаємо, 30 січня Київський райсуд Харкова продовжив Лесику термін утримання під вартою до 30 березня.

Співробітники СБУ затримали Лесика 15 грудня. Цього ж дня суд взяв його під варту. Йому було оголошено про підозру за ч.2 ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, вчинене представником влади) Кримінального кодексу України (від трьох до п’яти років).

Приводом для цього стала публікація на його сторінці в Facebook із закликом до створення так званої «Одеської народної республіки».

Після цього Харківська міська рада достроково позбавила соратника Медведчука депутатських повноважень.

У свою чергу Лесик вирішив оскаржити це рішення, проте Дзержинський райсуд Харкова відмовив йому в задоволенні позову.

У той же час Харківський апеляційний адміністративний суд частково задовольнив скаргу проросійського політика і скасував рішення міськради про дострокове припинення його депутатських повноважень.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

А поделиться?