Адвокати хочуть зняти електронний браслет зі Штепи в ХарковіХарківський суд розглядає клопотання про зміну умов запобіжного заходу екс-меру Слов’янська Нелі Штепи

Як передає Depo.Харків, відповідне клопотання сьогодні, 15 листопада, під час засідання Ленінського райсуду Харкова заявив адвокат Штепи Олександр Тананакін.

Захисник заявив клопотання про зміну умов міри запобіжного заходу – заміну цілодобового домашнього арешту та домашній арешт у нічну пору доби, а також скасування вимоги носити електронний засіб контролю.

За словами адвокатів Штепи, електронний браслет працює зі збоями, тому Штепі часто доводиться відповідати на нічні дзвінки правоохоронців, котрі мають контролювати її місцезнаходження. Крім того, через поламки браслету в будинку Штепи цілодобово чергують поліцейські. Адвокати підкреслили, що це погіршує самопочуття підсудної.

Сама Штепа заявила, що готова перебувати під нічним домашнім арештом, якщо суд дасть змогу їй проходити медичне обстеження та лікування в Харкові чи Києві. За словами підсудної, їй необхідно робити дві операції.

Захист Штепи звернув увагу суду, що в перші дні після звільнення підсудної з СІЗО вона не мала справного електронного браслета, однак не порушувала умов нової міри запобіжного заходу та не переховувалася від суду.

У свою чергу прокурори заперечили проти зміни умов запобіжного заходу та заявили клопотання про продовження на два місяці діючого запобіжного заходу – цілодобового домашнього арешту з носінням електронного засобу контролю.

Суд видалився до нарадчої кімнати для ухвалення рішення за заявленими клопотаннями.

Як повідомляв Depo.Харків, сьогодні, 15 листопада, Скляренко заявив самовідвід, який задоволений не був.

Попередній головуючий у справі Штепи суддя Ленінського райсуду Харкова Віктор Вікторов 7 листопада пішов у декретну відпустку.

20 вересня Ленінський районний суд змінив міру запобіжного заходу для екс-мера Слов’янська Нелі Штепи з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт з носінням електронного засобу контролю.

Штепа вийшла із СІЗО, тримаючи в руках прапор України. Активістка, яка йшла поруч, співала гімн України, але Штепі підтримати її не вдалося – екс-мер згадувала лише окремі слова і кивала головою.

Довідка Depo.Харків. Екс-мера Слов’янська Донецької області Нелю Штепу обвинувачують у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей) і ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи організації) Кримінального кодексу України.

А поделиться?