45 миллионов гривен на цветы для Харькова: много это или мало?В Харькове постоянно происходят изменения в зеленых насаждениях. Одни клумбы убирают, другие добавляют.

Читайте также: В городе появилось несколько креативных клумб (ФОТО)

Misto.KH.UA решили узнать у экспертов – какова цена вопроса на подобное постоянное украшательство городских улиц.

Читайте также: Озеленители высаживают дизайнерские клумбы (ФОТО)

С этим вопросом мы обратились к харьковчанину Евгению Лисичкину, соучредителю ОО «Харьковский антикоррупционный центр», который давно занимается проблематикой трат на зеленые насаждения в городском бюджете.

Доброго дня. Расскажите нашим читателям, во сколько обходится такие реновации городских клумб и зеленых насаждений города в финансовом аспекте?

На 2017 рік Департамент комунального господарства Харківської міськради оголосив тендер по догляду за клумбами, газонами, чагарниками, деревами (догляд за об’єктами зеленого господарства). На аукціоні перемогу отримало КСП «Харківзеленбуд» з пропозицією 45 384 000 грн. (45,4 мільйонів грн.). Єдиним конкурентом на тендері було ТОВ «Системи прогресивної очистки», але, по суті, всі і так знали, що перемога буде у КСП «Харківзеленбуд». Бо, між цими підприємствами поділений «ринок» цих послуг. Міська влада дає підряди ТОВ «Системи прогресивної очистки»,а за це вони виконують роль «спаринг-партнерів» на подібних тендерах. Угоду підписали 31 січня 2017 року.

В червні 2017 року ціну договору трішки зменшили аж на…одну тисячу грн. — 45 383 000 грн. В рамках цього тендеру КСП «Харківзеленбуд» зобов’язується протягом року в усіх районах міста Харкова – прибирати, очищати, підживлювати газони, знесення сухостійних та аварійних дерев, кронування та висадка нових дерев, садіння розсади квітів, прополювання квітників і багато всього іншого. (посилання)

Також КСП «Харківзеленбуд» отримав ще 28,6 мільйонів грн. від Департаменту комунального господарства міськради на прибирання об’єктів зеленого господарства в місті Харкові. (посилання)

Висадили квіти в кінці травня-на початку червня, щоб потім викопати їх та посадити інші. Це все кошти, але і бюджет немаленький – більше 45 мільйонів гривень. КСП «Харківзеленбуд», що, не знає, яка погода, яка температура у Харкові в червні, липні місяці?

Читайте также: В Харькове снова меняют цветы на клумбах (ФОТО)

Так может, этим создаются новые рабочие места для харьковчан и внутренних переселенцев? Ведь такие объемы работ, в теории, требуют и соответствующего количества рабочих рук.Дурної роботою, яка ще й забирає кошти з кишень харків’ян, нові робочі місця створювати – це погано. Тим більше, що КСП «Харківзеленбуд» не набирає спеціально під це нових працівників. Це просте викидання коштів, тих 45 мільйонів гривень. Цим випадком мають зайнятись правоохоронні органи.

Така сама ситуація і з деревами (липами) на алеї майдану Свободи. Кожен рік їх пересаджують, іноді двічі на рік. Працівники кажуть, що не приймаються 40-50% лип, при нормі – 10%. КСП «Харківзеленбуд» купив для посадки дерева на 2,8 млн. грн. При тому, що це замкнене коло!

Саджають дерева – і чудово знають, що вони не приймаються. Після того, через деякий час, вирубують ці дерева та саджають нові. І, так з року в рік. Буває і двічі на рік. Те, ж саме і з квітами. При чому, з квітами ще «краще» — за весну-літо можна раз п’ять поміняти…

Також підприємство закупило на 1,23 мільйонів грн. — суміш насіння газонних трав. (посилання) Це ж скільки гектарів можна тим газоном засіяти – весь Харків, чи ще щось на область залишиться? — эмоционально высказался нам Евгений Лисичкин.

Автор: Александр Кузьменко

Реклама

А поделиться?